Deep Mind popchnął ludzkość do przodu o 800 lat

DeepMind twierdzi, że materiały znalezione w wyniku badań mogą odmienić branżę i otworzyć zupełnie nowe możliwości dla przyszłych innowacji.

Uważa się, że z 2,2 miliona kryształów około 380 000 ma wystarczająco stabilną strukturę, aby stworzyć technologie nowej generacji, od najlepszych akumulatorów do samochodów elektrycznych po nadprzewodniki w ultrawydajnych komputerach.

Aby odkryć te kryształy, firma DeepMind opracowała zaawansowane narzędzie sieci neuronowej o nazwie GNOME (Graph Networks for Object Exploration).

W poście na blogu badacze DeepMind, Amil Merchant i Egin Tokus Subuk, napisali, że przeszli trwające od stuleci „rygorystyczne testy” wymagane do odkrywania nowych obiektów przy użyciu środowiska GNOME.

„Dzięki GNOME pomnożyliśmy liczbę dostępnych technologicznie obiektów znanych ludzkości” – stwierdzili naukowcy.

GNOME demonstruje zdolność wykorzystania sztucznej inteligencji do odkrywania i tworzenia nowych rzeczy na dużą skalę… Mamy nadzieję, że GNOME i inne narzędzia AI zrewolucjonizują dzisiejsze odkrywanie rzeczy i pomogą kształtować przyszłość tej dziedziny.

Zewnętrzni badacze przetestowali odkrycie DeepMind, niezależnie tworząc 736 nowych obiektów odkrytych przez GNOME.

„Do kandydatów zaliczają się materiały, które mogą w przyszłości umożliwić technologie transformacyjne, od nadprzewodników zasilających superkomputery po akumulatory nowej generacji, które zwiększają wydajność pojazdów elektrycznych” – czytamy w poście na blogu.

Wyniki badań opisano szczegółowo w artykule zatytułowanym „Scaling Deep Learning for Object Discovery” opublikowanym w czasopiśmie naukowym Nature.

Naukowcy stojący za nowym narzędziem stwierdzili, że może ono „osiągnąć bezprecedensowy poziom uogólnienia, zwiększając efektywność odkrywania materiałów o rząd wielkości”.

Inni, którzy nie interesują się badaniami, opisują GNOME jako „Chemical Chat CPT”, co jest nawiązaniem do niezwykle popularnego chatbota AI uruchomionego dokładnie rok temu.

„Odkrycia naukowe to kolejna granica dla sztucznej inteligencji” – mówi Carla Gomes, współdyrektor Instytutu Naukowego ds. Sztucznej Inteligencji na Uniwersytecie Cornell, która nie jest zaangażowana w badania.

READ  Keynotes od dyrektora generalnego Reeder Technology (REEDR)!

patronlardunyasi.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *