Data przedłużona ze sprzedaży o wartości 69 miliardów dolarów – Tech

W raporcie Activision Blizzard o wynikach finansowych za drugi kwartał roku znalazły się również umowy fuzji z Microsoftem.

Jak informowaliśmy na początku zeszłego roku, Microsoft zasugerował, że planuje kupić Activision Blizzard za 95 USD za akcję.

W podpisanym wczoraj porozumieniu umowa fuzji z Microsoftem została przedłużona do 18 października w zamian za wyższą opłatę za rozwiązanie umowy i nowe ustalenia biznesowe, czytamy w raporcie.

W oświadczeniu Microsoft wskazano, że uzgodniono z Activision Blizzard przedłużenie terminu zawarcia umowy o fuzję do 18 października, aby dać więcej czasu na rozwiązanie pozostałych problemów regulacyjnych.

W tym kontekście Activision zapłaci Blizzardowi 3,5 miliarda dolarów, jeśli transakcja zostanie zamknięta po 29 sierpnia, a Microsoft zapłaci 4,5 miliarda dolarów opłat za zakończenie, jeśli transakcja zostanie zamknięta po 15 września.

Wszelkie opłaty za rozwiązanie będą płatne tylko wtedy, gdy umowa nie zostanie rozwiązana.

UE zatwierdziła zakup, podczas gdy Wielka Brytania była temu przeciwna.

Microsoft, twórca systemu gier Xbox, ogłosił plany zakupu Activision Blizzard, twórcy gier takich jak „Call of Duty” i „World of Warcraft”, w styczniu 2022 roku za około 69 miliardów dolarów.

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) rozpoczął przegląd transakcji we wrześniu 2022 roku i zablokował przejęcie w kwietniu tego roku, powołując się na obawy, że umowa między Microsoftem a Activision Blizzard może zmienić przyszłość rynku gier w chmurze.

Unia Europejska (UE) zakończyła przegląd konkurencji i zatwierdziła przejęcie firmy Activision Blizzard przez Microsoft.

W zamian za zgodę UE, Microsoft zobowiązał się zapewnić europejskim konsumentom 10 lat bezpłatnych usług gier w chmurze dla gier Activision.

Pozew złożony przez amerykańską Federalną Komisję Handlu (FTC) w celu zablokowania przejęcia przez Microsoft firmy produkującej gry komputerowe Activision Blizzard również zakończył się na korzyść Microsoftu.

READ  94 procent firm technologicznych w Turcji dokonuje przeglądu podwyżek wynagrodzeń dwa razy w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *