Czy jedzenie skórek z kurczaka jest naprawdę szkodliwe?

Niektórzy smakosze twierdzą, że do smażonego kurczaka wszystko pasuje, a zwłaszcza skóra! Lekko chrupiące i pełne smaku, wielu to pokocha, a nawet powie, że to najlepsza część. Czy więc jedzenie skórki z kurczaka jest naprawdę dobrym pomysłem? Jeśli słuchamy plotek, ta praca jest szkodliwa dla naszego zdrowia, ale czy to fakt, czy iluzja, która nie pozwala nam się nią cieszyć? Nauka podjęła decyzję!

Czy można jeść skórę kurczaka?

Czy jest to niebezpieczne czy nie? Wbrew temu, co często słyszymy o skórze kurczaka, jest ona bardzo szkodliwa dla zdrowia. Informacje te zostały potwierdzone w badaniu opublikowanym przez Harvard University School of Public Health. Naukowcy doszli do wniosku, że skóra kurczaka, spożywana z umiarem, nie jest szkodliwa dla organizmu. Jeszcze lepiej, jeszcze lepiej dla serca! Jak to wyjaśnić? To dość proste, ponieważ jest bogate w tłuszcze nienasycone, które nazywamy tłuszczami zdrowymi dla serca. Jest podobny do tego, który można znaleźć w awokado, łososiu, migdałach i oliwie z oliwek. Udowodniono klinicznie, że te nienasycone lipidy mają korzystny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Inni powiedzą, że skórka kurczaka jest bardzo kaloryczna, co nie jest do końca prawdą. W rzeczywistości ta porcja kurczaka zawiera tylko 50 kalorii na 400 gramów; Jest to zgodne z zaleceniami dietetycznymi, które, jak pamiętamy, wynoszą od 2400 do 2600 kalorii dziennie dla mężczyzny i 1800 do 2200 kalorii dziennie dla kobiety. Niewiele. Ale jedzenie samej skóry kurczaka nie jest dobrym pomysłem; Jego spożywanie należy wiązać ze zbilansowaną dietą.

Jak zrobić miękką skórę kurczaka?

Teraz, gdy mamy zgodę naukowców na spokojne obieranie kurczaka ze skóry, czas zastanowić się, jak najlepiej go ugotować. Generalnie lubimy, żeby było gładko. Jeśli zjesz smażonego kurczaka, będzie on powoli trzaskał pod zębami i będzie to nie tylko prawdziwa przyjemność, ale także przyjemny smak dla Twoich kubków smakowych. Jaka szkoda pozbawić się tego kawałka, który ma tyle smaku! Istnieje kilka prostych wskazówek, które zapewnią chrupkość podczas degustacji. Najpierw natrzyj kurczaka połówką cytryny. Masaż można wykonać poprzez wyciśnięcie soku. Dzięki temu procesowi skórka po ugotowaniu będzie idealnie chrupiąca.

READ  Nauczenie się spać jak niedźwiedź może uratować Ci życie

Zaleca się również rozpoczęcie gotowania kurczaka na zimno, aby miał złocistobrązowy kolor i chrupiącą skórkę. Jest to technika, która zapobiega sztywnieniu krzesła. Kolejna wskazówka to powolne gotowanie w temperaturze 150°C przez godzinę, a następnie włączenie trybu grillowania na kolejne 5 minut. Dzięki temu Twój kurczak będzie smaczny, a skóra będzie taka, jak chcesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *