Chorwacja vs. Brazylia – Raport z meczu piłki nożnej – 9 grudnia 2022

Brazylia odpadła z mundialu po szokującej porażce w rzutach karnych z Chorwacją w piątek.

Neymara W dogrywce strzelił swojego 77. gola w reprezentacji, co zrównało go z legendą Pele w zdobyciu rekordu liczby bramek w historii kraju wśród mężczyzn.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

Drużyna Tide’a była sfrustrowana przez większą część meczu dominującą grą trio pomocników Chorwacji – Marcelo Brosovic, Mateusz Kovacic I Łukasz Mattrick — i trochę inspirującej formy bramkarza Dominik Livaković Podczas dyskretnej afery impas został wysłany do dogrywki, kiedy impasu nie można było przełamać w regulaminowym czasie gry.

Neymar, który do tej pory milczał, myślał, że trafił zwycięzcę dogrywki, kiedy ominął Livakovicia. Bruno Petković Uderzenie odbite od krawędzi pola karnego wyrównało wynik na 1-1.

Brazylia również uniknęła strzelaniny Rodrigo Nie wykorzystali swojego pierwszego rzutu karnego, a Marquinhos nie wykorzystał czwartego, podczas gdy Chorwacja wykorzystała ich wszystkich, aby zapewnić sobie niezapomniane zwycięstwo.

Chorwacja, która wygrała już dwa mecze z rzędu po rzutach karnych, zmierzy się z Argentyną lub Holandią w półfinale we wtorek.

Chorwacja nie dała się zastraszyć bardziej znamienitemu przeciwnikowi od samego początku i przez większą część pierwszej połowy skutecznie tłumiła akcje Brazylii. Oprócz słabego strzału Viniciusa Jr. Brazylii brakowało wiele w ataku Neymara Zwolnij dzięki ciężko pracującemu tylnemu rzędowi.

To Chorwacja wyglądała na ostrą i efektywną w podaniu i zdominowała posiadanie piłki pod koniec pierwszej połowy.

Brazylia, której ostatnie zwycięstwo nad europejskim przeciwnikiem w fazie pucharowej mistrzostw świata miała miejsce w finale z Niemcami w 2002 roku, nie przeszkadzała Livakoviciu aż do rzutu wolnego Neymara tuż przed przerwą.

Chorwacki pomocnik był jednak bliski objęcia prowadzenia trzy minuty po wznowieniu gry Jeśli kardiol Próbował wybić piłkę, ale prawie zamienił ją w swoją bramkę.

READ  Ostra reakcja Ümita Özdağa na Nagehana Gypsuma, który nazwał go „nacjonalistą importowanym z Zachodu”!

Kilka sekund później Chorwacja odebrała piłkę ręką obrońcy Josip Juranović Neymar został zestrzelony po weryfikacji VAR, zanim został wyrzucony z boiska Richardsona Livakovic obronił swój strzał z bliskiej odległości w 55. minucie.

Brazylia świetnie rozpoczęła drugą połowę i ponownie była blisko w 66 Łukasz Paquette Odrzucony przez Livakovicia.

Bramkarz Chorwacji był zajęty i zatrzymał Neymara w 76. minucie, kiedy to miał więcej obron w meczu (siedem) niż jego kolega z drużyny z Brazylii. Alison(Pięć) w całym turnieju.

Kilkuset brazylijskich fanów za bramką było głośnych i niecierpliwych, zanim Livakovic oddał kolejny strzał pięć minut później.

Mecz został oszukany do dogrywki, ponieważ trener Brazylii Tide wyglądał na zdenerwowanego, ale trafienie Neymara sprawiło, że marzyli o półfinale.

Ale Chorwacja odmówiła poddania się, gdy wyrównanie Petkovicia wymusiło rzuty karne, a Livakovic obronił i objął prowadzenie w rzutach karnych. RodrigoZ rzutu karnego i Marquinhos trafia w słupek.

Informacje z Reuters przyczyniły się do tego raportu.