Burza piaskowa w Montanie zabija co najmniej 6, w tym dwoje dzieci, powoduje ogromny pileup na autostradzie

Komentarz

Co najmniej sześć osób, w tym dwoje dzieci, zginęło w piątek po burzy piaskowej z prędkością 60 mil na godzinę, która uderzyła w autostradę Montana, według urzędników.

W wypadku na autostradzie międzystanowej 90 pod Hardin w stanie Mont. wzięło udział 21 pojazdów, w tym sześć półciężarówek, sierż. Rzecznik Montana Highway Patrol powiedział Jay Nelson Powiązana prasa. Karetki zostały wysłane z tak odległego miejsca, jak Billings w stanie Mont., 50 mil stąd.

Film opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje pojazdy rozrzucone po całej autostradzie, w tym 18-kołowiec, który wydaje się zderzyć z pojazdami lub wjechał na pas środkowy.

Urzędnicy uważają, że „szybko rosnąca burza piaskowa” ostatecznie spowodowała spiętrzenie. „Wygląda na to, że wieją silne wiatry, które powodują burzę piaskową przy zerowej widoczności” – powiedział Nelson.

Podsumowanie burzy Krajowa Służba Pogodowa Porywy wiatru osiągnęły 64 mil na godzinę w Hardin w piątek o godzinie 16.00 czasu lokalnego.

Imiona i wiek zmarłych nie zostały ujawnione wczesnym rankiem w sobotę. Urzędnicy stwierdzili, że obrażenia się nawarstwiają, ale dokładne dane nie zostały ujawnione.

Przez gubernatora Montany Grega Gianforta (R). Świergot Był „głęboko zasmucony wiadomością o masowym wypadku w pobliżu Hardin”.

„Przyłącz się do mnie w modlitwie, aby podnieść ofiary i ich bliskich” – napisał. „Jesteśmy wdzięczni za służbę naszym pierwszym ratownikom”.

Prokurator generalny Montana Austin Knudsen (R), który nadzoruje patrol autostrady Montana, powiedział w oświadczeniu. Facebook Agencja i ratownicy badają incydent.

„Opublikujemy dodatkowe informacje, gdy staną się one dostępne i odpowiednie z szacunku dla utraconych istnień i ich bliskich” – powiedział Knudsen. „Moje modlitwy kieruję do wszystkich dotkniętych tragedią podczas burzy piaskowej w hrabstwie Big Horn”.

READ  Kılıçdaroğlu zablokował wideo „Ali Yeşildağ” zwrócił uwagę: wezmą rzeczy

Według serwisu pogodowego burze z piorunami w piątek po południu wywołały ostrzeżenia o silnym wietrze w rejonie Billings. Poważna obserwacja burzy i ostrzeżenia zostały wydane w piątek przez National Weather Service dla południowo-środkowej i południowo-wschodniej Montany.

Burze stworzyły wiatry zwane wypływami, które zostały wysłane w kierunku Hardina. Oprócz prędkości wiatru prognostycy przewidują odosobniony grad wielkości jednej czwartej i częste wyładowania atmosferyczne.

„Tego wypływu nie można zobaczyć na radarze, więc podejmij teraz odpowiednie środki, aby przygotować się na pogodę!” Narodowa Służba Pogodowa napisała na Twitterze.

Według mapy wypadków Departamentu Transportu stanu Montana wypadki rozpoczęły się w piątek około 16:50 czasu lokalnego. Ruch na I-90 w kierunku wschodnim został wstrzymany na kilka godzin, a zachodnia strona autostrady międzystanowej została zredukowana do jednego pasa.

Nick Werts, meteorolog z biura meteorologicznego w Billings, powiedział agencji AP, że wiatry tego rodzaju mogą łatwo zebrać kurz, szybko utrudniając widoczność.

„Gdyby patrzyli w niebo, gdy byli w Hardin, nie widzieli zbyt wiele z tego, co można by pomyśleć o chmurze burzowej, może nawet niewiele” – powiedział Wertz. „To był przypływ wiatru, który pojawił się znikąd”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *