Beşiktaş Emlakjet odbił się od 21 punktów i pokonał Hapoel Tel Awiw i zapewnił sobie bilet do półfinału!

Przez Zespół Eurohoops / [email protected]

Kliknij, aby obserwować konto Eurohoops Turkey na Instagramie!

Dziś odbyły się dwa mecze ćwierćfinałowe BKT EuroCup. Nasz reprezentant Besiktas Mlockjet zmierzy się z Hapoel Tel Aviv w Wilnie na Litwie.

Mając w pewnym momencie przewagę 21 punktów, nasz reprezentant Besiktas znakomicie wrócił na drugą część spotkania. Na 3 minuty przed końcem Black-Whites objęli prowadzenie 88-92. Nasz reprezentant Besiktas do końca utrzymał przewagę punktową nad przeciwnikiem i zwyciężył z boiska 89:94.

Dzięki temu Beşiktaş Emlakjet po raz pierwszy w swojej historii dotarł do półfinału EuroCup. W półfinale nasza reprezentantka zmierzyła się z Francuzem J.L. Bourque.

Przygoda drużyny Hapoel Tel Aviv w EuroCup dobiegła końca.

Dla Besiktas Jonah Matthews zdobył 28 punktów – 5 asyst – 3 zbiórki, Matt Mitchell zdobył 22 punkty – 6 zbiórek, Derek Needham zdobył 14 punktów – 5 asyst, Angel Delgado zdobył 11 punktów – 12 zbiórek, a Marko Simonovic grał z Marko Simonoviciem. 8 punktów, a Berg Ugurlu grał z 7 punktami.

W drużynie Hapoel Will Cummings zdobył 28 punktów – 4 zbiórki, Jaylen Hoard 16 punktów – 8 zbiórek, Tomer Ginad 13 punktów – 5 zbiórek, Bar Timor 13 punktów – 5 asyst, Xavier Manfort zagrał z 6 punktami – 2 asysty. zbiórek, a Brian Angola zdobył 7 punktów.

Historia konkursu:

Pierwsze punkty w turnieju zdobył Kyle Alexander z Hapol Tel Aviv. Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, a Happol Tel Aviv objął prowadzenie 10-5 po zdobyciu punktów przez Willa Cummingsa. W lidze, w której Beşiktaş miał trudności ze zdobywaniem goli w ofensywie, Hapoel Tel Aviv prowadził 21-8, a punkty zdobyli Will Cummings i Bar Timor. Hapoel Tel Awiw prowadził 25-15 przez pierwsze 10 minut, a pod koniec kwarty Besiktas próbował odrobić stratę.

READ  Mert Hakan: Hakan Şükür, członek organizacji terrorystycznej, potrząsnął mną i jestem na dobrej drodze

Hapoel Tel Aviv dobrze rozpoczął drugą kwartę, a Bar Timor za trzy punkty dał wynik 34-20. W lidze, w której nasz reprezentant Besiktas miał problemy ze zdobywaniem goli w ofensywie, Brian Angola zwiększył przewagę Hapol Tel Aviv do 19 i podwyższył wynik do 43-24. Besiktas zdobył kolejne punkty, a Jonah Matthews i Matt Mitchell zmniejszyli przewagę do 12:49-37. Pod koniec kwarty Hapoel Tel Aviv otworzył przewagę i do szatni wszedł z prowadzeniem 57-39.

Besiktas rozpoczął drugą połowę od punktów Matta Mitchella i Angela Delgado i zmniejszył przewagę do 13:57-44. Nasz reprezentant Besiktas dobrze rozpoczął drugą połowę, zmniejszając różnicę do jednocyfrowego wyniku z Jonahem Matthewsem: 58-50. Podczas gdy gospodarze odzyskali dwucyfrowe prowadzenie, zwiększając wynik do 70-58, Besiktas pod wodzą Jonaha Matthewsa zmniejszył przewagę do jednocyfrowego wyniku. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem HaPol w Tel Awiwie 76:68.

Nasz reprezentant Besiktas rozpoczął ostatnią kwartę od punktów Matta Mitchella i Jonaha Matthewsa i podwyższył wynik na 78-74, a kolejnymi punktami Matta Mitchella i Angela Delgado objęli prowadzenie 81-82. Po tym odcinku, choć gospodarze strzelili gola po Tomarze Ginacie, Besiktas objął prowadzenie 85-89, zdobywając punkty od reprezentanta Emlakjet Dereka Needhama i Angela Delgado. Beşiktaş Emlakjet, który po tym odcinku nie dał przeciwnikowi łatwych szans na zdobycie gola w obronie, do końca utrzymał przewagę punktową, wygrywając mecz 89-94 i awansując do półfinału.