Barack i Michelle Obama wracają do Białego Domu na swoje pierwsze oficjalne portrety razem

Robert McCurdy namalował portret prezydenta Obamy, a Sharon Sprung namalowała portret Michelle Obamy.

McCurdy powiedział w wywiadzie dla Stowarzyszenia Historycznego Białego Domu, że jego proces skupiał się na fotografowaniu byłego prezydenta. Fotorealistyczny wizerunek byłego prezydenta, ubranego w czarny garnitur z szarym krawatem, jest namalowany na minimalistycznym białym tle – podpisem dzieła McCurdy’ego. McCurdy powiedział, że ukończenie obrazów zajmuje mu co najmniej rok.

Portret byłej pierwszej damy namalował Sprung, która określa swoją pracę jako „współczesny realizm”. Obraz przedstawia Michelle Obamę w niebieskiej sukience siedzącą na kanapie w Czerwonym Pokoju Białego Domu. Grafika została zaczerpnięta ze zdjęć wykonanych w różnych miejscach na piętrze stanowym Białego Domu.

Prezydent Joe Biden wykorzystał środową ceremonię, aby zastanowić się nad osiągnięciami Obamy w Białym Domu.

„Razem”, była pierwsza para, „przeszli do historii” – powiedział Biden.

„Wy dwoje stworzyliście nadzieję dla milionów ludzi, którzy zostali tak długo w tyle – to ważne. Oboje zrobiliście to z taką gracją i klasą. Marzyliście o wielkich i trwałych zwycięstwach narodu amerykańskiego i pomogliście znieść jego ciężary Błogosławieństwa nadziei” – kontynuował. „Jest tak niedoceniany… miejmy nadzieję. To prezent dla kraju i historii prezydentury Obamy”.

Środowa ceremonia w sali wschodniej była rzadką okazją do świętowania między dwiema administracjami prezydenckimi wewnątrz 1600 Pennsylvania Avenue, gdzie prezydent Biden i pierwsza dama Jill Biden zgromadzili byłych i obecnych urzędników administracji. Zarówno.

W tym samym pokoju Obama wręczył Bidenowi niespodziankę Prezydencki Medal Honoru w 2017 roku, łzawą ceremonię, która odzwierciedlała głęboki wzajemny szacunek. Chociaż oboje lubią publicznie odgrywać swój związek, urzędnicy twierdzą, że ich przyjaźń ma swoje granice.

Stewart McLaurin, prezes WHHA, powiedział CNN, że pandemia Covid-19 była czynnikiem wpływającym na czas wydania. WHHA, organizacja non-profit, ułatwia i finansuje tworzenie portretów.

„Covid uderzył nas dwa i pół roku temu i myślę, że ważne jest, aby te (portrety) zostały ujawnione w czasie, gdy opinia publiczna ma dostęp do Białego Domu i może je zobaczyć” – powiedział McClaurin. .

Chociaż nie ma sztywnych i szybkich zasad, kiedy portret Białego Domu powinien zostać odsłonięty, ceremonie są często prowadzone przez bezpośredniego następcę byłego prezydenta. Kiedy prezydent Donald Trump sprawował urząd, Obama nie zorganizował ceremonii portretów.

READ  Zaktualizowano prognozy i miejsca lądowania wolnych agencji NBA | Raport trybuna

Obamowie oczami artystów

Szczegóły dotyczące dzieł, które mają zostać zaprezentowane w środę, były trzymane w tajemnicy, a artyści i dyrektorzy artystyczni podpisali umowy o zachowaniu poufności, aby utrzymać wszystko w tajemnicy przed wielkim dniem.

Ale Obamowie używają sztuki jako narzędzia do wyrażania swoich upodobań, więc nic dziwnego, że ich portrety w Białym Domu robią to samo.

Portret byłego prezydenta McCurdy’ego jest minimalny, z wyjątkiem zwykłych rekwizytów biurka lub półki z książkami, zwykle kojarzonych z portretem prezydenckim, na całkowicie pustym tle.

Opis Sprunga pokazuje, jak była pierwsza dama poświęca chwilę, aby rozgościć się w jednym z najbardziej formalnych pokoi w Białym Domu. W przeciwieństwie do portretów swoich poprzedniczek, Michelle Obama nosi na portrecie suknię bez ramiączek – być może znak rozwijającego się stylu tego kraju.

Na swoim portrecie była pierwsza dama ma na sobie niestandardową suknię z kolekcji Jason Wu, jak powiedziała CNN osoba znająca się na tej sprawie. Wu jest wszechstronną projektantką Obamy i zaprojektowała obie jej inauguracyjne suknie. Wybór Wu przez Obamę zapoczątkował jej karierę jako światowej sławy projektantki mody.

„Z biegiem czasu nastąpi pewna ewolucja tych portretów… i myślę, że to będzie naprawdę ekscytujące” – powiedział McClarin w zapowiedzi nadchodzących portretów Obamy. „Myślę, że to będzie magiczny moment. Myślę, że będzie to ewolucja sztuki”.

Kontynuował: „Wchodzimy teraz w pierwszą trzecią część XXI wieku. W umysłach większości Amerykanów portrety prezydenckie postrzegamy jako bardzo tradycyjne, dziewiętnastowieczne i wrażliwe. Ale sztuka i gust w sztuce ewoluują i wymiana pieniędzy.”

Mieszkając przy 1600 Pennsylvania Avenue, Obamowie chcieli wyróżnić wielu współczesnych i współczesnych artystów.

Obraz Roberta Rauschenberga zastąpił portret Roosevelta w rodzinnej jadalni. Zainstalowano prace Marka Rothko i Josepha Albersa. A Michelle Obama przyniosła pracę Alma Thomas — pierwsza czarnoskóra artystka w kolekcji Białego Domu.
Od czasu opuszczenia prezydentury Obamowie podjęli się pewnej pracy po Białym Domu jako twórcy smaku – podcasty i produkcja. Nagradzane filmyJak również co roku kuratorem list odtwarzania i list książek.
Dla nich Portrety opublikowane w 2018 roku W Narodowej Galerii Portretów Smithsonian (nie mylić z nowymi oficjalnymi portretami Białego Domu, które ukażą się w tym tygodniu), Obamowie wybrali dwóch czarnoskórych artystów z wyjątkowymi perspektywami na portrety Afroamerykanów.

Amy Sherald, która namalowała portret Pierwszej Damy ze Smithsonian, kwestionuje konwencje dotyczące rasy, malując skórę swoich postaci na szaro. Kehinde Wiley, który namalował byłego prezydenta, ponownie wyobraża obrazy Old Master z czarnymi motywami.

READ  Bryce Harper zamyka World Series po zwycięstwie Phillies Padres

Tradycyjnie portrety dwóch ostatnich prezydentów umieszczono w Cross Hall w Białym Domu – chociaż Trump zdecydował się przenieść portrety Busha i Clintona do starej rodzinnej jadalni – która służy głównie jako jego biały magazyn. DOM — Po walce z obiema rodzinami.

Biden przeniósł portrety Busha i portrety Clinton z powrotem do Cross Hall, ale wraz z nowym portretem Obamy, Clinton wkrótce będzie musiała zostać przeniesiona.

Środowa uroczystość w Białym Domu

Powrót Obamów do Białego Domu był rzadkim momentem, w którym obecna i przeszła administracja spotkała się i spojrzała wstecz na prezydencką spuściznę.

W przeciwieństwie do edycji z 2012 r., w środowym wydarzeniu uczestniczyli głównie uczestnicy tej samej imprezy – niektórzy uczestnicy byli powiązani z obiema administracjami.

Do Obamy podczas inauguracji dołączyła rodzina, przyjaciele, byli członkowie gabinetu i wyżsi pracownicy administracji.

W uroczystości wzięła udział Marian Robinson, matka Michelle Obamy, która w czasie jej prezydentury mieszkała w Białym Domu.

Letnie wakacje Bidena dają czas na remont Białego Domu

Oczekuje się obecności byłego szefa sztabu Obamy (i obecnego ambasadora USA w Japonii) Rahma Emanuela, byłego starszego doradcy Davida Axelroda, byłych sekretarzy skarbu Jacka Lewa i Timothy’ego Geithnera, byłej sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej Kathleen Sebelius oraz byłego prokuratora generalnego Erica Holdera . , były sekretarz edukacji Arne Duncan, były dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu USA Shawn Donovan i były sekretarz prasowy Białego Domu Josh Earnest.

Były prezydent Obama Biden odwiedził Biały Dom od czasu objęcia urzęduAle środowe wydarzenie oznaczało pierwszy powrót Michelle Obamy do budynku od czasu przybycia Trumpów w styczniu 2017 roku.

Biden i Obama nawiązali bliskie stosunki podczas wspólnej służby, ale ich przyjaźń miała swoje granice. Chociaż od czasu do czasu rozmawiają, nie są w codziennym lub tygodniowym kontakcie, według osób zaznajomionych z tą sprawą.

Pracując w cieniu Obamy przez dwie kadencje, Biden czasami wyróżniał się na tle swojego poprzednika. Urzędnicy powiedzieli, że będzie między nimi konkurencja.

Ich historia, choć jest w partnerstwie, została ubarwiona różnymi drobnymi aspektami, rzeczywistymi lub postrzeganymi, które mogą jeszcze potrwać.

Obama odmówił poparcia Bidena nad innymi Demokratami w prawyborach w 2020 roku, obaj twierdzą, że konieczny jest krok, aby umożliwić prawdziwą rywalizację w partii. Cztery lata temu Obama uważał Hillary Clinton za swoją demokratyczną następczynię, która zastąpi Bidena, który postanowił nie startować, bo zmagał się ze śmiercią syna.

READ  Chińscy astronauci eksplodują w kosmos, gdy konstrukcja wkracza na wyższy bieg

Następne są portrety Trumpa

McClaurin powiedział, że Towarzystwo Historyczne Białego Domu jest na „wczesnej fazie” procesu portretowania byłego prezydenta Trumpa i byłej pierwszej damy Melanii Trump.

„Koncentrujemy się na konkretnych artystach, którzy wykonają swoje portrety” – dodał McLaurin.

Źródło zaznajomione z sytuacją powiedziało CNN, że rozmowa na temat portretów rozpoczęła się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w domu Trumpa na Florydzie i że były prezydent usiadł ostatnio na zdjęciach. Nie jest jednak jasne, czy Trump pozował do portretu z Białego Domu, czy pozował do zdjęć specjalnie do portretów.

We wtorek rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre odmówiła powiedzenia, czy Biden wystosuje zaproszenie do Trumpa, jeśli portret zostanie ukończony za administracji Bidena.

Podczas gdy oficjalne portrety Białego Domu są zwykle finansowane przez WHHA, inne portrety tworzone są dla Smithsonian National Portrait Gallery. Politykę Trumpa piszą darczyńcy.

Grupa działań politycznych Trumpa przekazała Smithsonianowi w lipcu 650 000 dolarów na pomoc w malowaniu portretów Trumpów, powiedziała Linda St. Thomas, główna rzeczniczka Smithsonian.

Darowizna od przywództwa Trumpa Save America PAC jest pierwszym funduszem pochodzącym od politycznej grupy działania, odkąd zaczęła ona zbierać prywatne fundusze na portrety prezydenta – co zaczęło się od portretów związanych z byłym prezydentem Georgem HW Bushem z St. Louis. – powiedział Tomasz.

St. Thomas powiedział, że kolejna prywatna darowizna w wysokości 100 000 dolarów pomaga pokryć koszty związane z portretami. Fundusze, w łącznej wysokości 750 000 USD, zostaną przeznaczone na opłaty dla artystów, wysyłkę, oprawę, instalację i wydarzenia.

Wyjaśnienie: Ta historia została zaktualizowana, aby wyjaśnić, gdzie prezydent Donald Trump przeniósł portrety prezydentów George’a W. Busha i Billa Clintona podczas jego pobytu w Białym Domu.

Kevin Liptak z CNN, Kate Bennett, Fredreka Schouten, Gabby Orr, Betsy Klein i Jeff Zeleny przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *