Badanie zła w nienaruszonej przyrodzie

W kinach wyświetlanych jest 6 filmów, w tym trzy lokalne. Wśród filmów wyróżnia się nagrodzony Oscarem japoński reżyser Ryusuke Hamaguchi „Nie ma czegoś takiego jak zło”. Film oferuje widzom spektakularną ucztę wizualną w tokijskiej wiosce Misubiki, pośród ośnieżonych drzew i zamarzniętych rzek. Kiedy wiejski ojciec i córka zakładają obok swojego domu luksusowy obóz i przekazują przestrogę dotyczącą kosztów obrażania natury, reżyser kwestionuje zło oparte na degradacji przyrody.

Saliha Sułtan

Dziś do kin trafia 6 filmów, od komedii po dramat, od animacji po horror, z czego trzy to filmy lokalne. 2022 Premiera filmu „Nie ma czegoś takiego jak zło” japońskiego reżysera Ryusuke Hamaguchi, który zdobył Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego za „Prowadź mój samochód” w reżyserii Sekao.

Nie ma czegoś takiego jak zło

Dramat muzyczny, napisany i wyreżyserowany przez Hamaguchiego, zdobył Nagrodę Wielkiego Jury i nagrody FIPRESCI Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych w konkursie dla Altona Aslana na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Eiko Ishibashi, która pracowała przy filmie „Prowadź mój samochód”, otwiera swój nowy film wspaniałą ścieżką dźwiękową, a pierwsze dziesięć minut to spektakularna wizualna uczta wśród pokrytych śniegiem drzew i zamarzniętych rzek wioski Misubiki. dwie godziny drogi od Tokio. .

Gdy zbliża się zima, mistrz mechanik Takumi (Omika Hitoshi) kontynuuje swoje codzienne obowiązki polegające na zbieraniu wody ze strumieni i rąbaniu drewna na opał dla miasta. Jest tak pochłonięty tymi sprawami, że po raz kolejny zapomina odebrać ze szkoły swoją 8-letnią córkę Hanę (Ryo Nishikawa), ale nie ma w tym nic złego; Mieszkańcy wioski troszczą się o siebie nawzajem, a dziewczyna zna dziką drogę do domu. Wszystko się jednak zmienia, gdy źle zaplanowany plan tokijskiej firmy zakładający budowę luksusowego obozu w pobliżu tej małej wiejskiej społeczności zagraża czystości wodociągów w wiosce. Przenosząc na duży ekran ostrzegawczą opowieść o kosztach braku szacunku dla natury, jego film kwestionuje pojęcie zła opartego na zaniedbaniu, niszczeniu i dominacji człowieka nad naturalnym pięknem.

READ  Didem Uzel: Mówiłem ci, że będziesz świetnym ojcem i zmusiłem go, żeby się ze mną ożenił.

śnieg20-pozytywny-świat-2.jpg

Świat śmiertelników 2

Świat Śmiertelników 2: Wśród rodzimych produkcji wyróżnia się „Mortal World 2”, będący kontynuacją komediowego serialu Mortal World. Film wyreżyserowany przez Ali Ade przenosi na duży ekran historię rodziny Mermerów zmagającej się z własnymi problemami, a w obsadzie znaleźli się Ahmad Mumtaz Daylan, Alber Gul, Doku Demirkol, Gray Altinok, Irem Sak i Sarb Abak.

Romantyczny film: Wyreżyserowany przez Deniz Denizler „Love Movie” z Semre Baisal, Ilhan Senem i Onurem Buyuktopsu w rolach głównych opowiada o życiu kobiety, która jest słynną w swoim środowisku modelką, kochającą nocne życie i rozrywkę.

kar02-kara-cuma.jpg

Wielki Piątek

Dobry piątek: W tym tygodniu na fanów horroru w mrocznych kinach czeka film „Czarny piątek” w reżyserii Eli Rotha, znanego z serii horrorów „Hotel”. W rolach głównych występują Milo Manheim, Gina Gershon i Patrick Dempsey. W filmie, który przedstawia przybycie seryjnego mordercy do małego miasteczka, niesławny tajemniczy zabójca zaczyna terroryzować Massachusetts, gdzie odbywa się Święto Dziękczynienia.

kar02-nasreddin.jpg

Nasreddin Hoga Podróżnik w czasie: Wiek dinozaurów

Nasreddin Hoga zsiadł z osła i dosiadł dinozaura

W tym tygodniu w kinach pojawią się dwie nowe produkcje, w tym jedna lokalna, przeznaczona dla dzieci i miłośników animacji. Drugi film z popularnego serialu animowanego TRT Çocuka „Nasreddin Hodja Time Traveller”, „Nasreddin Hodja Time Traveller: The Age of Dinosaurs”, zostaje wydany jako animacja, którą może oglądać cała rodzina. Film, którego koprodukcją jest TRT, opowiada o grupie dzieci pod kierunkiem Nasreddina Hodji, które wyruszają w niebezpieczną i zabawną przygodę, aby odnaleźć przyjaciół i zabrać znaleziony T-Rex do swoich czasów. Animowany film „Wish” w reżyserii Chrisa Pugha i Von Weerasundhorna opowiada historię Ashy, na której prawdziwe życzenie odpowiada kosmiczna siła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *