Algaraz pokonał Djokovicia na Wimbledonie

20-letni Hiszpan Carlos Algaras pokonał 3:2 36-letniego Serba Novaka Djokovicia w finale Wimbledonu w grze pojedynczej mężczyzn w trzecim wielkoszlemowym turnieju tenisowym sezonu.

W finale gry pojedynczej mężczyzn tego turnieju, który odbył się w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie, starli się numer jeden na świecie Algaraz i numer dwa Djokovic.

Djokovic miał wyraźną przewagę nad rywalem w pierwszym secie i wygrał seta 6:1, w którym objął prowadzenie 5:0.

Algaraz zakończył kontrowersyjnego drugiego seta prowadzeniem 7:6. W trzecim secie meczu Algaras prowadził 3:1, natomiast piąta partia seta trwała zaledwie 26 minut i hiszpańska rakieta objęła prowadzenie 4:1. Choć Alcaraz wygrał seta 6:1, to w setach prowadzili 2:1 z serbską rakietą.

Pierwszy set meczu zakończył się wynikiem 6:1 w 34 minucie, natomiast trzeci set zakończył się wynikiem 6:1 i trwał godzinę.

Djokovic wygrał czwartego seta 6:3 i wyrównał sety na 2:2, aby doprowadzić mecz do finałowego seta.

Hiszpan, który wygrał zeszłoroczny tytuł US Open, wygrał ostatniego seta 6:4 i po raz pierwszy dotarł do finału na Wimbledonie, wygrywając finał w cztery godziny i 42 minuty.

Serbski tenisista Djokovic zdobył 23 tytuły Wielkiego Szlema, w tym 7 tym razem na Wimbledonie. Wimbledon Przegrał w finale.