Alanyaspor pokonał Besiktas w Stambule!

W 17. tygodniu rozgrywek Super League Beşiktaş na oczach gości gościł Corendon Alanyaspor.

Obejmując prowadzenie na początku meczu na Dolmabahçe, drużyna Czarno-Białych nie była w stanie utrzymać wyniku i przegrała 3:1.

Mając nadzieję na zmianę sytuacji pod wodzą Rızy Çalımbay, Kurtal nie był w stanie wygrać swojego pierwszego meczu w lidze po rzuceniu ręcznika w Europie.

W zeszłym tygodniu Kartal przegrał w lidze derby Fenerbahçe 3:1, a na oczach fanów przegrał 3:1 z Corendon Alanyaspor.

Gorendon Alanyaspor objął prowadzenie w ostatnich minutach drugiej połowy po błędzie bramkarza Besiktasu Merta Kunoca i powiększył przewagę do 2.

Wystąpił wraz z bramkarzem

Besiktas objął prowadzenie w 9. minucie spotkania po bramce Omara Gola. Wykonując rzut wolny z miejsca skierowanego w stronę bramki poza polem karnym, Cenk Tosson posłał strzał prosto na bramkę, a Omar Golli znalazł piłkę, która odbiła się od tamy przed nim. Udało mu się to naprawić. Ertuğrul Taşkıran strzelił prawą nogą z bliskiej odległości.

Równowaga przyszła w pierwszej połowie

W 38. minucie wyrównał Yusuf Astemir z Gorendon Alanyaspor. W szybko rozwijającym się ataku Daniel Amardi nie był w stanie wybić piłki po tym, jak Oguz Aydan posłał piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Yussuf Astemir interweniował, aby wykorzystać otwarcie Merta Kunoca i posłać piłkę do siatki. Krótki kąt na prawej przekątnej.

2 cele na raz dzięki szybkim atakom!

Coronden Alanyaspor objął prowadzenie w 87. minucie po bramce Nicolasa Janviera po szybkim ataku w polu karnym. Nicolas Janvier, który w szybko rozwijającym się ataku przerzucał piłkę tam i z powrotem wraz z Oguzem Aydenem, swoim strzałem z przodu szóstki umieścił piłkę w siatce.

W dogrywce Gorendon Alanyaspor podwoił prowadzenie po bramce Carlosa Eduardo. Carlos Eduardo znalazł przed sobą piłkę Oğuza Aydına po podaniu, którego Mert Günok nie mógł wybić, i przypieczętował wynik mocnym i celnym strzałem z dużej odległości w prawy róg.

READ  Anglia 3:1 Włochy Pełne podsumowanie – Wiadomości piłkarskie z ostatniej chwili

Po tym wyniku Besiktas z 26 punktami plasował się na 5. miejscu. Alanyaspor z 17 punktami awansował na 15. miejsce. Alanyaspor, prowadzony przez Fatiha Tekke, zdobył 7 punktów w ostatnich 3 meczach i zapewnił sobie ważne zwycięstwo w Stambule.

Beşiktaş stracił 11 bramek w ostatnich 3 meczach u siebie i nie był w stanie zatamować krwawienia.

Semi Kilisoi po raz pierwszy w lidze znajduje się w podstawowej 11-stce.

Młody zawodnik Beşiktaşa, Semih Kılıçsoy, po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił w podstawowej jedenastce ligi. 18-letni napastnik, który wychował się w infrastrukturze czarno-białego klubu, po raz pierwszy w oficjalnym meczu Ekstraklasy zagrał w podstawowej jedenastce.
Semih Kılıçsoy strzelił jednego gola w 10 meczach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Taiyib Talha jest w drużynie po 263 dniach

Tayyip Talha Sanusz znalazł się w składzie po 263 dniach rekonwalescencji po kontuzji w Besiktasie. 24-letni obrońca, który 2 kwietnia ubiegłego sezonu doznał kontuzji w derbach z Fenerbahce, 10 kwietnia przeszedł operację z powodu zerwania więzadła krzyżowego przedniego i łąkotki w prawym kolanie.

W kadrze meczowej nie znaleźli się Gedson Fernandes, Necip Uysal i Umut Meraş kontuzjowani w Beşiktaş oraz 5 zawodników wykluczonych ze składu (Aboubakar, Onana, Bailly, Ghezzal, Rosier).

Masuaku odzyskał koszulkę po 4 meczach

Czarno-biały piłkarz Demokratycznej Kongii Arthur Masuaku znalazł się w pierwszej 11-tce po czterech oficjalnych meczach. Masuaku ostatni raz grał przeciwko Yılport Samsunspor w 13. tygodniu Super League i z powodu kontuzji został wykluczony ze składu na 2 mecze w Europejskiej Lidze Konferencyjnej UEFA i Super Lidze.

Trybuny były puste

Ostatnim w tym roku meczem na stadionie Tüpraş nie zainteresował kibiców Beşiktaş.
Większość trybun była pusta podczas meczu drużyny czarno-białej, rozczarowanej występem w tym sezonie i dalekiej od wyścigu o mistrzostwo, z Corentinem Alanyasporem.

Kwiaty wręczono sędziom zawodów

Przed meczem wręczono kwiaty sędziemu meczowemu Ümitowi Öztürkowi i jego asystentom.
Sekretarz generalny klubu Besiktas Kunit Seskin i wiceprezes Mead Vardar wręczyli kwiaty sędziom na stadionie.

READ  Czy Antalyaspor uważa się za pokonany z powodu „dyskryminacji i propagandy”? Co mówi Instrukcja Regulacyjna TFF?