Reprezentacja U19 w piłce siatkowej kobiet zajęła drugie miejsce na świecie

Reprezentacja U19 kobiet w piłce siatkowej pokonała Stany Zjednoczone 2:0 w finale FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej do lat 19, przegrywając 3:2 i zajmując drugie miejsce na świecie.

Reprezentacja U-19 w piłce siatkowej kobiet zmierzyła się z USA w finale Mistrzostw Świata FIVB 2023, których współgospodarzami są Chorwacja i Węgry.

Reprezentacja wygrała dwa pierwsze sety 25:20, 25:23 i objęła prowadzenie 2:0 w meczu rozgrywanym w chorwackim Osijeku. Stany Zjednoczone doszły do ​​finałowego seta, wygrywając trzeciego seta 22:25 i czwartego seta 16:25. Amerykanka, która w ostatnim secie pokazała dobry występ, wygrała seta 10:15 i doprowadziła do stanu 3:2, zostając mistrzynią.

Po tym wyniku reprezentacja kobiet do lat 19 w piłce siatkowej kobiet po raz drugi po 2007 roku zdobyła srebrny medal i zajęła 2. miejsce na świecie.

Z drugiej strony narodowi gracze Begum KagmasNajlepszy środkowy gracz; Beran Yesilirmak Została uznana najlepszą rozgrywającą i uczestniczyła w turnieju Dream Team.

Po porażce reprezentacji narodowej z USA 2:3 w finale w Osijeku w Chorwacji minister Bach pochwalił występ w turnieju następującymi słowami:

„Gratuluję Młodym Sułtanom Sieci niepokonanemu dotarciu do finału FIVB Mistrzostw Świata Kobiet U-19 do lat 19 i zajęciu drugiego miejsca na świecie. Jesteśmy słusznie dumni, że mamy niesamowite pokolenie z naszymi młodymi Sułtanami, które podążają tymi śladami. O ich starsze siostry, mamy nadzieję wygrać o wiele więcej mistrzostw z tym pokoleniem”. Mamy szczerą nadzieję: „Chcę podziękować naszym młodym sułtanom za ich walkę. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego narodu”.

READ  Aslan będzie kontynuował swoją drogę w Lidze Europy! (Podsumowanie) Kopenhaga - Galatasaray Wynik meczu: 1-0 - Galatasaray (GS) Wiadomości