Narodowy lekkoatleta Dilek Koçak zostaje mistrzem Europy – wiadomości sportowe z ostatniej chwili

Turcja zdobyła swoje pierwsze medale na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce do lat 20 w Izraelu.

Według oświadczenia Tureckiej Federacji Lekkiej Atletyki narodowy lekkoatleta Dilek Kozak został mistrzem Europy w biegu na 1500 metrów z czasem 4,16,86 pkt.

Dilek Kozak, najbardziej konsekwentna zawodniczka roku w swojej grupie wiekowej w Europie, wykorzystała najlepszy czas sezonu, aby odnieść to zwycięstwo, podczas gdy inna zawodniczka narodowa, Aysa Fitanoglu, zajęła szóste miejsce w Europie w tym samym wyścigu. 4.21.26 z czasem.

Dilek Koçak został odkryty około 5 lat temu podczas pasienia zwierząt w swojej wiosce w dystrykcie Karayazı w Erzurum i przeniesiony do Fenerbahçe, gdy miał 16 lat.

Virtual Fox, trzeci w Europie

Uczestniczący w konkursie skoku o tyczce narodowy lekkoatleta Erdem Dilke zajął trzecie miejsce w Europie.

Erdem, który wystartował z czasem 4,80, po raz pierwszy pobił rekord Turcji, pokonując 5,30 i zdobył brąz, zajmując trzecie miejsce w Europie.

Jeden z krajowych sportowców, Ethanur Thulum, zajął szóste miejsce w Europie z wynikiem 53,45 stopnia.

W trójskoku Hakkı Burak Yılmaz pobił swój najlepszy wynik 15,55 i awansował do finału.

Merv Karakaya zajął siódme miejsce w Europie w biegu na 3000 m z przeszkodami.