Wydarzenia we Francji rozprzestrzeniły się na Belgię i Szwajcarię, a następnie na Kanadę.

Do tej pory w całym kraju podpalono co najmniej 1000 budynków i 5000 pojazdów, a około 3200 osób zostało zatrzymanych w wyniku wybuchu przemocy po zabiciu 17-letniego chłopca policyjną kulą we Francji. Stanie się to, czego obawia się świat zachodni. Wydarzenia rozprzestrzeniły się trzeciego dnia na Belgię, a piątego na Szwajcarię. Piąty dzień jest najdłuższy w Kanadzie. Grupa protestujących starła się z policją w Montrealu.

Młodzi ludzie nadal wychodzą na ulice w reakcji na zastrzelenie przez policję 17-letniego kierowcy Naela M w Nanterre we Francji 27 czerwca. W całym kraju podpalono co najmniej 1000 budynków i 5000 pojazdów. Do tej pory zatrzymano około 3200 osób.

Kanada i Kanada

Chociaż napięcia w kraju nie opadły, wydarzenia zaczęły rozprzestrzeniać się po Europie. Protesty pojawiły się najpierw w Brukseli, stolicy Belgii, oraz w Szwajcarii. Wreszcie szóstego dnia wydarzeń podobne wydarzenia miały miejsce w Kanadzie. Grupa protestujących starła się z policją w Montrealu. Nagranie zostało nagrane kamerą.

W Kanadzie obowiązują ostrzeżenia dotyczące podróży

Z drugiej strony kanadyjski rząd ostrzegł swoich obywateli podróżujących do Francji, gdzie trwają protesty, aby zachowali „wyjątkową ostrożność”. Według oświadczenia rządu kanadyjskiego we francuskich miastach nadal wybuchają protesty w odpowiedzi na zabójstwo 17-letniego chłopca przez policję.

Trzecia jest Belgia, piąta Szwajcaria

W noc incydentu we Francji, szczególnie w Nanterre i okolicznych miastach, młodzi ludzie wyszli na ulice, podpalili pojazdy i kosze na śmieci oraz obrzucili policję fajerwerkami. Drugiej nocy demonstracje rozprzestrzeniły się na niektóre przedmieścia Paryża i kilka głównych miast w kraju, a demonstracje rozprzestrzeniły się na Belgię trzeciego dnia i Szwajcarię piątego dnia.

Średnia wieku zatrzymanych to 17 lat

Co najmniej 5000 pojazdów zostało podpalonych, 1000 budynków zostało uszkodzonych lub podpalonych, a 250 posterunków policji/żandarmerii zostało zaatakowanych podczas protestów, które trwały zeszłej nocy. Podczas demonstracji rannych zostało ponad 700 funkcjonariuszy organów ścigania, a około 3200 osób zostało zatrzymanych. Francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Dormanin powiedział, że średni wiek więźniów to 17 lat.

READ  Czy prezydent Iranu jest świadomy katastrofy helikoptera swojego przywódcy?

Podpalono budynki miejskie i biblioteki

Ratusze w Clichy-sous-Bois, Lille, Halluin, Mons-en-Barœul, Garges-les-Gonesse, Nogent-sur-Oise i Villeneuve-le-Roi, szkoły w Tourcoing, Evreux i Bezon oraz historyczne centra Marsylii. Biblioteka budynków została podpalona.

Autobusy i tramwaje w regionie Ile-de-France, gdzie protesty były intensywne, zostały odwołane po godzinie 21:00 czasu lokalnego do odwołania.

Godzina policyjna w 10 miastach

W co najmniej 10 miastach kraju wprowadzono godzinę policyjną w określonych godzinach. W miastach takich jak Lyon i Marsylia rozmieszczono specjalne zespoły policyjne, szczególnie do walki z terroryzmem i przestępczością zorganizowaną, aw terenie użyto pojazdów opancerzonych. Helikoptery żandarmerii patrolowały w zeszłym tygodniu Nanterre, Lyon, Niceę i Marsylię.

Liczba sił bezpieczeństwa wzrosła do 45 tys

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozmieściło 2000 policjantów i żandarmów na przedmieściach Paryża 28 czerwca, zwiększając ich liczbę do 45 000 w całym kraju 29 czerwca. Nie wiadomo, ilu ochotników zostało rannych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *