LAST MINUTE: Narodowa drużyna koszykówki kobiet żegna się z Europą – Breaking Sports News

Z ostatniej chwili! Reprezentacja Polski w koszykówce kobiet zmierzyła się ze Słowacją w ostatnim meczu grupy D Mistrzostw Europy FIBA ​​2023.

Dobrze rozpoczynając mecz, Słowacja zdobyła 3 różne trójki, podczas gdy Turcja próbowała strzelić gola spod kosza z Sevgim Uzunem, Alpim Onarem i McCowanem. W pierwszej tercji drużyna narodowa prowadziła 15:21.

Narodowcy wracają do ustalonej gry w drugiej tercji. Szybkie ataki Alpiego Onara i Gökşena Fitika oraz punkty pod koszem Esry Ural Topuz i McCowan zmniejszyły stratę w pierwszych 5 minutach: 25-25. Turcja, która prowadziła na 3 minuty przed końcem, zakończyła połowę przegrywając 31-40 po rzutach za 3 punkty i zbiórkach po przerwach na żądanie z Dudasovą, Jakubkovą i Palenikovą.

Słowacja, dzięki strzałom z autu i skutecznej obronie w drugiej połowie, na 2 minuty przed końcem kwarty powiększyła prowadzenie do 14 punktów: 42-56. The Nationals, którzy stracili przewagę w zbiórkach na rzecz przeciwnika po tym, jak nie byli w stanie zdobyć trzech punktów, zdobyli punkty z Cevkim Uzunem i Terinem Erdoganem, ale przegrali 45-58 w trzeciej kwarcie.

Na początku ostatniej kwarty Słowacja powiększyła swoją przewagę do 16 punktów dzięki zdobytym dwóm punktom. Po przerwie Crescent-Stars zmniejszyli prowadzenie do 9 po trójkach Alberiego Onana i Terina Erdogana na 2 minuty i 17 sekund przed końcem: 61-70. Słowacja odzyskała prowadzenie po rzutach wolnych w ostatniej minucie meczu, wygrywając mecz 80-66 i zmierzy się z Niemcami w rundzie barażowej.

Turcja odpadła z turnieju

Reprezentacja, która wyszła na boisko ze sporymi stratami z powodu kontuzji Tilbe Şenyürka i Olcaya Çakıra Turguta, tym wynikiem pożegnała mecz z Węgrami. Z kolei Słowacja zajęła trzecie miejsce w grupie i rywalizuje z Niemcami, wicemistrzami grupy C.

Węgry pokonały Serbię 81:75 i awansowały bezpośrednio do ćwierćfinału.

Serbia, która zajęła drugie miejsce w grupie, zmierzy się w barażach z trzecią w tabeli Wielką Brytanią w grupie C.

W dniach 19 i 20 czerwca drużyny, które zajęły drugie i trzecie drugie miejsce w grupie, wystawią swoje nazwiska w ostatnich 8 drużynach.

READ  Arda Güler rozpoczyna treningi w Realu Madryt po 2 miesiącach - Najnowsze wiadomości sportowe