GTU zdobyło wsparcie TÜBİTAK dla 8. Narodowej Antarktycznej Ekspedycji Naukowej

Zgodnie z oświadczeniem Uczelni lokalizacja i Denise Profesor nadzwyczajny, Graduate School of Science. Dr. Zespół kierowany przez Mehmeta Gorhana Erturasa przygotował pierwszy polarny projekt uczelni w ramach ekspedycji naukowej, która ma zostać zorganizowana w 2024 roku.

„Mapowanie i datowanie szybkich wzrostów energii o wysokiej energii na obszarach przybrzeżnych metodami luminescencyjnymi” w ramach „Zaproszenia do badań polarnych TÜBİTAK-1001”.

W ramach projektu hierarchiczne formacje linii brzegowej i osady znalezione na brzegach wyspy Horsehoe na Półwyspie Antarktycznym, gdzie znajduje się turecka baza naukowa, zostaną bardzo szczegółowo zmapowane przez bezzałogowe statki powietrzne. Próbki osadów należących do stopni będą datowane przy użyciu luminescencyjnych i kosmogenicznych metod datowania powierzchniowego.

W ciągu ostatnich 10 000 lat przeprowadzono stosunkowo niewiele badań na tym obszarze Denise Ma na celu określenie zasięgu i szybkości izostatycznego wypiętrzenia obszarów lądowych w odpowiedzi na obciążenie poziomu terenu i szybko cofającą się (topniejącą) pokrywę lodową kontynentalną po epoce lodowcowej.

W Komitecie Projektowym prof. Dr. Mehmet Salim Öncel (badacz-GTU), doc. Dr. Eren Şahiner (badacz-Uniwersytet w Ankarze), prof. Dr. Raif Kandemir (badacz z Uniwersytetu Recepa Tayyipa Erdogana), dr. Jindong Qin (Konsultant ds. Trzęsień Ziemi w Chinach), Dr. Naki Akçar (doradca na Uniwersytecie w Bernie).

Diamentowe wieści

READ  Kolejny czynnik przyspieszający zmiany klimatyczne; Erozja dna morskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *