West Ham United wygrał Ligę Konferencyjną UEFA w wieku 90+

West Ham United zmierzy się z Fiorentiną w finale Ligi Konferencyjnej UEFA. West Ham United zdobył trofeum po wygranej 2:1 w Pradze. Anglia została drugą po Romie drużyną, która zdobyła Puchar Konferencji w rozgrywkach z poprzedniego sezonu.

West Ham United zmierzy się z Fiorentiną w finale Ligi Konferencyjnej UEFA. West Ham zdobył trofeum, wygrywając 2:1 w Pradze.

Bez bramek w pierwszej połowie

Po bezbramkowej pierwszej połowie drużyny zremisowały 0:0.

West Ham śmiał się w wieku 90 lat

West Ham United dobrze rozpoczął drugą połowę iw 62. minucie objął prowadzenie 1:0 po rzucie karnym Saida Benrahmy. Na tę bramkę Fiorentina zareagowała natychmiast. Giacomo Bonaventura wyrównał w 66. minucie. Bramka Jarroda Bowena w 90. minucie uratowała zwycięstwo West Ham United 2:1. Po tym wyniku angielska drużyna mogła zabrać trofeum z konferencji do swojego muzeum.

Pierwszy puchar Rzymu

Roma po raz pierwszy w zeszłym sezonie wygrała Ligę Konferencyjną UEFA. Włosi pokonali Beynoord 1:0 i jako pierwszy zespół zabrali trofeum do swojego muzeum.