Wiceprezydent Yilmaz spotkał się z przedstawicielami departamentów w ATO

Prezes Izby Handlowej w Ankarze (ATO) Kurzal Baran, wiceprezes zarządu i członków legislacyjnych ATO dr. Gościł Cevdeta Yılmaza i przedstawił żądania, problemy i opinie członków ATO.

Podczas spotkania, które odbyło się w ATO Duatepe Service Building, Kutluhan Taşkın, wiceprezes ds. strategii i budżetu, koordynator ekonomiczny Ahmet Oğuz Sarıca, dyrektor generalny ds. modelowania ekonomicznego i oceny koniunktury Ezra Güler, doradca ekonomiczny biura Decorax, Ysra Güler. Certyfikowana księgowa Nazmi Karyağdı, zastępca przewodniczącego Zarządu ATO Temel Aktay, zastępca przewodniczącego Zgromadzenia Vecdet Fehmi Şendil, członkowie Komitetu Wykonawczego Ahmet Akça, Ali İhsan Güçlü, Ali Yıldıkz, Halil. dr. W posiedzeniu uczestniczyli Ömer Çağlar Yılmaz, Yasin Özyolu, sekretarz Rady Prezydencji Parlamentu Ayşe Nilay Çelik i ustawodawcy.

Utrudnienia w dostępie do finansów

W przemówieniu otwierającym spotkanie Prezes ATO Gürsel Baran poruszył kwestię dostępu do finansów.

MŚP, które stanowią trzon gospodarki kraju, zarówno pod względem produkcyjnym, jak i handlowym, zapewniają miejsca pracy 11,5 milionom ludzi, zapewniając prawie 75 procent całkowitego zatrudnienia i ponad połowę eksportu, powiedział Baran. „Obecnie mamy do czynienia z inflacją z jednej strony i deflacją z drugiej. Rosnące koszty stanowią ogromne obciążenie dla naszych przedsiębiorstw, a nasi członkowie doświadczają trudności w dostępie do finansowania, zarówno w życiu inwestycyjnym, jak i biznesowym. W walce naszego kraju z inflacją, podczas gdy nasze firmy zmagają się z najróżniejszymi problemami, nasze banki, które mają ponosić odpowiedzialność, zamiast tego odwołują kredyty. Systemu bankowego nie można rozpatrywać w oderwaniu od sektora realnego, a sektora bankowego od sektora realnego. „Jesteśmy zjednoczeni, żądamy uwzględnienia tej uczciwości i oczekujemy konkretnych działań” – powiedział.

„Należy zwiększyć liczbę rat dla firmowych kart kredytowych”

W swoim wystąpieniu Baran wspomniał, że należy zwiększyć także liczbę rat obowiązujących w przypadku komercyjnych kart kredytowych, które są powszechnie stosowane w handlu.

„Korekta inflacji nie powinna skutkować podatkami”

Odnosząc się do kwestii korekty inflacji, znanej również jako księgowanie inflacji, Barron powiedział, że biznesmeni dzwonią do niego prawie codziennie i mówią, że muszą płacić podatki od pieniędzy, których nie zarobią z powodu księgowania inflacji. Ze względu na wzrost cen związany z inflacją przedsiębiorstwa tak naprawdę nie osiągają zysków. Przedsiębiorca nie mógł odkupić sprzedanego towaru po cenie sprzedaży. Przy każdej sprzedaży i każdej transakcji obniżał swój kapitał zakładowy. Wyimaginowane, czyli wirtualne zyski wynikające z inflacji, zwiększyły obciążenia podatkowe naszych przedsiębiorstw, co roztopiło ich kapitał. Należy zauważyć, że korekta inflacji przyniesie różne rezultaty przedsiębiorstwom, a przedsiębiorstwa finansujące swoje finansowanie za pomocą długu i posiadające mniejszy kapitał własny, tj. przedsiębiorstwa zadłużone i posiadające słabszy kapitał własny, mogą być zmuszone do płacenia wyższych podatków. Sytuacja ta jest sprzeczna z zasadą „opodatkowania według możliwości finansowych” zawartą w naszej Konstytucji i godzi w sprawiedliwość podatkową. Wiemy też, że korekta inflacji będzie czynnikiem wzmacniającym kapitał obrotowy. „Z tego powodu korektę inflacji należy rozpatrywać i wdrażać jako transakcję księgową, nie raz na kwartał, ale raz w roku, bez konsekwencji podatkowych” – stwierdził.

READ  Jaka będzie podwyżka dla emerytów? - Wiadomości gospodarcze z ostatniej chwili

Reforma podatkowa i nieformalność

Stwierdzając, że należy poważnie przyjrzeć się systemowi podatkowemu i przeprowadzić sprawiedliwą i kompleksową reformę podatkową, która zapewni trwały dobrobyt i wyeliminuje nierejestrowane dochody, Baran powiedział: „Podstawą tej reformy będzie obniżka stawek podatkowych (w tym VAT) i rozłożenie podatków na bazę. „Zwiększenie efektywności administracji i kontroli. Zapewni to zdrowe funkcjonowanie systemu podatkowego” – powiedział.

Wskazując, że warunki takie jak restrukturyzacja i amnestia w przypadku pożyczek publicznych nie są skuteczne, Baran powiedział: „Udzielenie pomocy osobom nie wywiązującym się ze zobowiązań zachęca je do regularnej spłaty swoich długów. W naszym kraju regulacje prawne dotyczące restrukturyzacji kredytów publicznych dokonywane są średnio co dwa lata. Jeśli to się powiedzie, nie będzie powtórnych badań dotyczących amnestii ani ułatwień płatniczych. „Z tego powodu uważamy, że powinna nastąpić trwała reforma podatków i że konstytucja powinna gwarantować, że dla osób niepłacących nie zostaną wprowadzone żadne postanowienia, takie jak amnestia”.

Baran zauważył, że jednym z podstawowych problemów podatkowych w Turcji jest niezarejestrowana gospodarka. „Mówi się, że odsetek niezarejestrowanej gospodarki, o której wiadomo, że istnieje w naszym kraju od wielu lat, przekracza 25 proc. Bez ograniczenia działalności nierejestrowanej nie da się całkowicie uwolnić naszej gospodarki od problemów – stwierdził.

„Cyfryzacja w podatkach stanowi wyzwanie dla mikro i małych przedsiębiorstw”

Wysiłki na rzecz cyfryzacji w zakresie podatków zwiększają koszty przestrzegania przepisów podatkowych, zwłaszcza w przypadku mikroprzedsiębiorstw i małych przedsiębiorstw. „W tym celu prosimy o ustalenie progu obrotu w zakresie cyfryzacji, na przykład dla przedsiębiorstw, które obecnie osiągają obroty przekraczające 50 milionów, aby przeszły na Należy wdrożyć aplikacje dotyczące e-księgi, e-faktury i e-dowodu dostawy” – stwierdził.

Niedobór wykwalifikowanej kadry i problem zatrudnienia

Na spotkaniu zauważył, że rozwój kształcenia zawodowego w celu zaspokojenia potrzeb wykwalifikowanych pracowników sektora realnego stał się obecnie kwestią przetrwania, i stwierdził, że należy ponownie przemyśleć kwestię pomocy społecznej, aby wspierać uczestnictwo w rynku pracy.

READ  Oświadczenie Ministra Miasta - Najświeższe wiadomości gospodarcze - Chosku

„Ustawa o handlu detalicznym powinna wkrótce zostać uchwalona”

Stwierdzając, że położą nacisk na uchwalenie ustawy o handlu detalicznym, aby rozwiązać problemy sektora handlu detalicznego, Baran powiedział: „Handel detaliczny to sektor lokomotywowy, który zajmuje bardzo ważne miejsce w naszym kraju, podobnie jak w reszcie świata. Korzyści dla konsumentów to siła marketingowa, zapewniane zatrudnienie i płacone podatki. Lokalne sieci są podstawą handlu detalicznego i głównym nośnikiem naszej gospodarki. Cały sektor odgrywa ważną funkcję w ramach gospodarczych, od ograniczania inflacji po ograniczanie szarej strefy. Jej wkład w naszą gospodarkę nie ogranicza się do tego. W ostatnich latach sektor detaliczny zapewnia lokalnym producentom ogromne wsparcie w zapewnieniu ich obecności. Sektor ten rozwija się od lat. Liczba rynków szybko rośnie. Jednak na tym etapie niestety rozwój nie postępował przy zdrowej dystrybucji. Podczas gdy rynki dyskontowe przeżywają rozkwit, lokalne sieci spożywcze tracą impet. Choć w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła liczba supermarketów, udział sieci lokalnych spadł z 23 proc. do 9 proc. Przywiązujemy dużą wagę do uchwalenia ustawy o handlu detalicznym, która rozwiąże problemy tej branży. „Kwestie takie jak godziny otwarcia i zamknięcia rynków, gdzie można je otworzyć, jakie produkty można na nich sprzedawać oraz uregulowanie cotygodniowych dni świątecznych wkrótce będą w interesie branży i naszego kraju”. Powiedział.

„Należy jasno zdefiniować nadmierne ceny i gromadzenie zapasów”.

Zauważając, że środowisko inflacyjne wpływa również na ceny produktów w sektorze detalicznym, szef ATO Baran powiedział, że aby utrzymać równowagę sektora i nie rozwodnić jego kapitału, musi on podążać za ceną ex-factory każdego sprzedanego artykułu. i sprzedawać go po cenie konwersji, ale nie jest jasno określone, że musi być sprzedawany po cenie konwersji, koncepcja „ceny” zamienia przedsiębiorstwa w zbieraczy lub manipulatorów cenami i grozi im sankcje karne.

READ  Ważne przesłania Erdogana dla gospodarki

Baran nalegał, aby w odpowiednich przepisach jasno zdefiniować nadmierne ceny i gromadzenie, aby zapobiec skargom.

Baran w swoim wystąpieniu stwierdził, że podejmowanie decyzji w drodze wstępnych konsultacji z członkami wydziału w sprawach rzeczywiście interesujących departament będzie korzystne pod wieloma względami, zwłaszcza pod względem efektywności.

Likwidacja pojazdów służbowych

Stwierdzając, że około 3000 pojazdów usługowych obsługujących instytucje publiczne i firmy straci pracę, a 4250 osób straci dochody w wyniku wycofania pojazdów usługowych w ramach „Pakietu oszczędności publicznych”, Baran powiedział: „Z całego serca popieramy przepisy dotyczące usuwania odpadów. Sektor publiczny i wszystkie sektory. Chociaż naszym kompasem jest oszczędność i efektywność, cierpi tu około 30-35 tysięcy osób utrzymujących się z pojazdów służbowych. W naszym 5,8-milionowym mieście korzystanie z komunikacji miejskiej lub prywatnych pojazdów z dowozem pracowników przedsiębiorstw użyteczności publicznej niesie ze sobą nowe problemy. „Wraz z migracją, którą otrzyma, zwiększy natężenie ruchu, zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla w naszym mieście, którego tempo wzrostu populacji jest wyższe niż średnia w Turcji, i spowoduje ryzyko dodania nowych problemów, których doświadczamy w klimacie i środowisko” – powiedział. Baran wyraził także żądanie ponownej oceny decyzji o nieprzedłużaniu umów z pojazdami serwisowymi.

Po przemówieniu Barana zarząd ATO i członkowie zgromadzenia przemawiali indywidualnie, aby wyrazić swoje obawy, a akta zawierające poglądy 68 zawodowych członków panelu ATO zostały również przedstawione wiceprezydentowi Yilmazowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *