Pracownicy naukowi KOÜ spotkali się ze studentami podczas Dnia Nauki – gazeta Kokeli

Kliknij na obrazek, aby powiększyć

Pierwsze wydarzenie odbyło się z udziałem edukatorów KOÜ w ramach projektu przygotowanego na zwiększenie świadomości i wrażliwości uczniów szkół podstawowych i średnich na temat zmian klimatycznych, klęsk żywiołowych i odpornych miast. Wydarzenia, w których wzięło udział 60 uczniów ze szkoły średniej Yahya Kaptan, promowały budowanie odpornych miast i zrozumienie zrównoważonego rozwoju.

Omówiono ekologiczną transformację, pożary lasów i energię odnawialną

Profesor zwyczajny, Katedra Inżynierii Środowiska, Wydział Inżynierii, Uniwersytet Kokheli. dr. Po przemówieniu otwierającym, w którym Dolina Sewilli przekazała informacje na temat Unii Europejskiej i projektu, rozpoczęły się prezentacje badaczy. W pierwszej sesji programu prof. dr. Sevil Valley przeprowadziła ze studentami eksperyment dotyczący oczyszczania wody za pomocą węgla aktywnego. Na zakończenie eksperymentu, który wzbudził duże zainteresowanie studentów, prof. dr. Sewilvela odpowiadała na pytania uczniów.

W drugiej sesji wydarzenia jeden z wykładowców Wydziału Komunikacji KOÜ, prof. dr. Selma Koç Akgül i doc. dr. Wyświetlono film dokumentalny „Od płomienia do uzdrowienia: historia ognia” Aysela Çetinkaya. Dokument ma na celu zwiększenie świadomości pożarowej wśród uczniów, ukazanie szkód wyrządzonych życiu i przyrodzie przez ogień. Po projekcji filmu dokumentalnego odbyła się rozmowa na temat przyczyn i skutków pożaru oraz zostania ochotnikiem leśnym z udziałem Alkana Astemira ze Straży Pożarnej Miejskiej Kocaeli.

W ostatniej sesji wydarzenia prorektor KOÜ i członek wydziału Katedry Inżynierii Mechanicznej prof. dr. Szkoła Zawodowa Elif Öğüt i Gölcük, Katedra Pojazdów Motorowych i Technologii Transportu, doc. dr. Canan Cimşit wygłosił prezentację na temat zasobów i technologii energii odnawialnej. Celem tego wydarzenia jest uświadomienie uczniom, które zasoby energii obecnie się wyczerpią w przyszłości, jaki będzie wpływ wyczerpywania się zasobów energii na zmiany klimatyczne oraz jakie zasoby energii odnawialnej mogą zastąpić te zasoby.

W pierwszym etapie poprzez festiwale nauki i działania szkolne dotrzemy do 70 tys. osób.

Celem programu pilotażowego jest dotarcie do łącznie 50 tysięcy osób poprzez nocne zajęcia europejskich naukowców organizowane na kampusach uniwersyteckich w trzech różnych miastach w ciągu dwóch lat, ale celem programu pilotażowego jest dotarcie poprzez konkursy do 20 tysięcy studentów. oraz działalność informacyjną w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W wyniku działań uświadamiających i upowszechniających podjętych w ramach projektu, jego celem jest podniesienie świadomości 1,5 miliona ludzi na temat zmian klimatycznych i klęsk żywiołowych.

READ  Nauka zaskakuje każdego dnia: energię można wytworzyć z ludzkich łez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *