Wrak helikoptera, który rozbił się w Atanie, został usunięty przy użyciu technologii lokalnej i krajowej

Zespoły JÖAK SAK i Adana SAK powiązane z Dowództwem Generalnym Żandarmerii wkroczyły na nowy poziom, usuwając wrak rozbitego helikoptera w Adanie, korzystając z technologii lokalnej i krajowej.

Rosyjski helikopter „Mi 8” rozbił się podczas pobierania wody z jeziora zaporowego w celu interwencji w związku z pożarem lasu w dystrykcie Kozan w Adanie. Rosyjska załoga uratowana z helikoptera, który rozbił się przy zaporze Gökdere 10 pracowników z Dowództwa Podwodnego Poszukiwania i Ratownictwa Specjalnego Porządku Publicznego Gendarmerie Commando (JÖAK SAK) pod dowództwem Generalnym Żandarmerii, 10 pracowników z zespołów Podwodnego Poszukiwania i Ratownictwa Adana (SAK) i Adana Gendarmerie Poszukiwania i Ratownictwa (JAK), aby wydobyć helikopter zakopany w Jezioro W sumie akcję rozpoczęło 20 osób oraz 100 pracowników poszukiwawczo-ratowniczych.

Podwodny Zespół Poszukiwawczo-Ratowniczy Żandarmerii, znany jako elitarne na świecie zespoły posiadające w swoim inwentarzu Dowództwa Generalnego Żandarmerii najnowsze rodzime i krajowe urządzenia technologiczne, ustanowił pierwszy rekord zanurzając się w ciemnej wodzie o głębokości zaledwie 20 centymetrów na głębokość 40 metrów . Celownik i 12 balonów podnoszących wyprowadziło tonowy helikopter na powierzchnię. Nurkom, którzy mogą przebywać pod wodą na głębokości 40 metrów maksymalnie przez 8-10 minut, po 5 dniach pracy na podnoszących balonach udało się wydobyć rozbity helikopter na powierzchnię wody z zerowym błędem.

Brak widoczności śródlądowej wody nie był w stanie zatrzymać żandarmerii

Zespół wykonał pierwsze podwodne połączenia helikopterem na głębokości 40 metrów w ciągu 6 minut od każdego nurkowania, pomyślnie kończąc połączenia balonów podnoszących i po raz pierwszy podnosząc helikopter na wysokość 20 metrów. Następnie zespół wbiegł pod wodę na kilka sekund z łącznie 12 balonami podnoszącymi, podłączył helikopter i sam uniósł balony w niewidzialnej wodzie w ciągu 6 minut, a następnie sprowadził helikopter na głębokość 4 metrów do miejsca, w którym się znajdował.

Renomowana kadra, nowoczesne instalacje, wzorowo wyszkolony zespół „JÖAK SAK”

Zespół JÖAK SAK, który usuwał rozbity helikopter w Adanie, zajął pierwsze miejsce na 40-metrowej tamie w Adanie, usuwając ciężarówkę zagubioną w powodzi w Urfie 15 marca 2023 r. i odzyskując helikopter strażacki. Poleciał także, aby ugasić pożar w Muğla Milas, który spadł na zaporę İzmir Tahtalı. Reprezentując nasz kraj podczas globalnych katastrof, zespół trafił na pierwsze strony gazet dzięki skutecznym akcjom poszukiwawczo-ratowniczym i był aktywnie zaangażowany w katastrofę powodziową w Libii.

READ  „Przebudzenie w produkcji technologicznej” – najświeższe informacje

„Lokalne i narodowe oczy pod wodą”

Podczas poszukiwań wraku helikoptera w Atanie zespoły dokonały pierwszych odkryć pod wodą rozbitego śmigłowca za pomocą lokalnego i krajowego robota poszukiwawczo-podwodnego (ROV) znajdującego się w inwentarzu Dowództwa Generalnego Żandarmerii i przygotowały jego dane techniczne przed nurkowaniem.

Korzystając z najnowocześniejszego oprzyrządowania przed trwającym kilka sekund podwodnym wyścigiem, zespół zebrał także dane przedoperacyjne, korzystając z najnowszej technologii ustalania lokalizacji, instrumentu Side Scan Sonar. Podwodny helikopter.

„Zespoły SAK wezmą udział w Technofest Atana”

Biorąc również udział w tegorocznym Technofest w Adanie, Tim opowie o swoich sukcesach w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych, szczególnie w naszym kraju i na całym świecie, za pomocą najnowocześniejszych informacji lokalnych i krajowych. sprzęt i specjalnie przeszkolony elitarny personel. – Atana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *