Turysta „nieprzyzwoicie pozujący” do pomnika wywołuje we Włoszech falę szoku

źródło, Witamy_w_Florencji na Instagramie

Turysta we Florencji we Włoszech wywołał reakcję po tym, jak „nieprzyzwoicie pozował” do posągu Bachusa, rzymskiego boga wina.

Na jednym zdjęciu udostępnionym w mediach społecznościowych „Witamy we Florencji” turystka całuje posąg, a na innych jest widziana w pozach seksualnych.

Statua jest repliką oryginalnego posągu Bachusa autorstwa Giampologny z XVI wieku i mieści się w galerii w pobliżu Muzeum Bargello.

Szybko rozpowszechniające się zdjęcia wywołały oburzenie w mediach społecznościowych, a niektórzy użytkownicy wzywali do aresztowania turysty.

Jak skomentował jeden z użytkowników: „To wynik lat prób przekształcenia Florencji w Disneyland”.

Patrizia Asproni, szefowa Confcultura, fundacji promującej dziedzictwo kulturowe Włoch, stwierdziła w oświadczeniu dla włoskich mediów, że „okrucieństwo i barbarzyństwo” w dalszym ciągu powtarzają się, ponieważ „każdy ma do tego prawo”. Cokolwiek chcą, pozostaje bezkarne.”

Asbroni opowiadał się za przyjęciem „singapurskiego modelu” takiego zachowania, oznaczającego „surowe egzekwowanie prawa, wysokie kary i zerową tolerancję”.

Antonella Rinaldi, specjalistka ds. archeologii i sztuk pięknych we Florencji, powiedziała: „Nasze drzwi są otwarte dla turystów, ale każdy musi szanować znajdujące się tu dzieła sztuki, niezależnie od tego, czy są to oryginały, czy repliki”.

Florencja jest jednym z wiodących ośrodków turystycznych na świecie.

Tylko w 2023 roku w okresie od czerwca do września miasto odwiedziło około 1,5 miliona osób. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 382 tys.

Mieszkańcy skarżą się na napływ turystów. Jest wielu, którzy chcą podjąć działania przeciwko tłumom turystów na szerokich ulicach Florencji, szczególnie w miesiącach letnich.

„Więcej turystyki” stało się jednym z ważnych programów niektórych miast na całym świecie. Władze miast zastanawiają się, jak stworzyć odpowiednie rozwiązania, nie zamykając drzwi przed turystami.

Aby walczyć z nadmierną turystyką, włoska Wenecja nałożyła dzienną opłatę za wstęp. Po raz pierwszy na świecie aplikacja ta została uruchomiona 25 kwietnia. Pierwszego dnia do miasta mogło wjechać 15 700 osób, uiszczając opłatę w wysokości 5 euro od osoby.

Od czerwca planowany jest zakaz wjazdu do miasta grup turystycznych liczących 25 osób.

W kwietniu podczas protestu przeciwko turystom na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii wisi baner z napisem: „Szanuj moją ziemię”.

Gdy zbliżały się miesiące letnie, podobne protesty odbyły się w innych popularnych wśród turystów miastach Europy, takich jak Barcelona, ​​Malaga czy Ateny.

Podczas tych protestów turyści proszeni są o poszanowanie swojej kultury, ochronę przyrody i nie zostawianie butelek z alkoholem na plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *