Artefakty archeologiczne znalezione w Kazachstanie ekscytują świat naukowy – Z Eurazji – Aktualności


Artefakty archeologiczne znalezione w Kazachstanie zaintrygowały świat naukowy

Próbki monet z VII wieku, o których wiadomo, że znajdowały się w obiegu w okresie zachodnio-tureckiego kaganatu, przyciągnęły uwagę ekspertów.

17 lipca 2024 16:42

Podczas wykopalisk archeologicznych w dolinie Chochały w Kazachstanie po raz pierwszy odkryto próbki pieniędzy znajdujących się w obiegu w zachodnio-tureckim kaganacie z VII wieku.

W oświadczeniu Ministerstwa Kultury i Informacji Kazachstanu podkreślono, że przedmiotowe monety odnaleziono po raz pierwszy w Kazachstanie i jest to odkrycie rewelacyjne.

Wczesnośredniowieczna kultura turecka i historycy sugerują, że odkryty model monety znajdował się w obiegu w zachodnio-tureckim kaganacie w połowie VII wieku. Odkryte dziedzictwo historyczne i zabytki pochodzą z okresu zachodnio-tureckiego kaganatu, jednego z najbardziej wpływowych państw Eurazji w VII-VIII wieku, który ma szczególną wartość archeologiczną.

W oświadczeniu napisano również, że w laboratoriach Muzeum Thanbali trwają wstępne badania konserwatorskie odzyskanych okazów walutowych.

Kolejne znalezisko archeologiczne odkryte w rejonie Akmola w Kazachstanie już przyciągnęło dużą uwagę naukowców. Odkrycie, o którym mowa, polega na przedstawieniu ludzkiej twarzy wyrytej w dużym kamiennym ciele znalezionym w lesie.

Słowa kluczowe: Kazachstan, archeologia,

READ  Naukowcy odkryli pozostałości starożytnej planety głęboko w Ziemi - gazeta Harzos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *