Argentyna mistrzem Copa America! Po Pucharze Świata powrócili do zwycięstwa Lionel Messi zmienił historię światowego futbolu

class=”medyanet-inline-adv”>

W finale turnieju Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CONMEBOL) w Stanach Zjednoczonych Argentyna, która przegrała dwukrotnie w ostatnich 61 meczach, zmierzyła się z Kolumbią, która była niepokonana od 28 meczów.

W pierwszej połowie finału na stadionie Hard Rock na Florydzie Kolumbia dobrze walczyła i schodziła do szatni z bezbramkowym remisem, mimo że w wielu statystykach była drużyną lepszą.

W drugiej połowie obu zespołom nie udało się zamienić swoich szans na bramki i w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0.

Argentyna objęła prowadzenie 1:0 w dogrywce po golu Lautaro Martineza w 112. minucie. Martinez przyjął piłkę po pojedynczym podaniu Giovanniego Lo Celso i po dokładnym strzale z prawego rogu w polu karnym posłał ją do siatki.

Argentyna utrzymała dominację do końca meczu i wygrała Copa America 1:0.

16. mistrzostwo Argentyny

Gracze Tango cieszyli się 16. tytułem w Pucharze Ameryki.

Najbardziej utytułowaną drużyną w turnieju była Argentyna w latach 1921, 1925, 1927, 1929, 1937, 1941, 1945, 1946, 1947, 1955, 192197, 192197, 192197, 1921, 1921, 1921, 921, 1921, 1921, 1921, 1925 Zabrało trofeum do swojego muzeum w latach 1927, 1925 i 1927.

Messi nie mógł powstrzymać łez

Gwiazda futbolu Argentyny Lionel Messi nie mógł kontynuować meczu z powodu kontuzji.

Messi doznał kontuzji ścięgna podkolanowego w 64. minucie meczu. Nicolás González wszedł na boisko w 66. minucie i zastąpił 37-latka, który schodził z boiska w smutnym stanie.

Lionel Messi na ławce rezerwowych nie mógł powstrzymać łez. W pierwszej połowie Messi został opatrzony lodem w prawą kostkę.

Tworzyć historię

Lionel Messi stał się zawodnikiem z największą liczbą trofeów w historii piłki nożnej, zdobywając swoje 45. trofeum zwycięstwem w Copa America.

Mecz rozpoczął się z około półgodzinnym opóźnieniem

Finał Copa America 2024 rozpoczął się z opóźnieniem wynoszącym 1 godzinę i 23 minuty z powodu wydarzeń, które miały miejsce po tym, jak kibice bez biletów próbowali wejść na stadion.

READ  Sivasspor zakończył mecz z 4 golami - Football News

Godzina rozpoczęcia meczu (03:00 CET) była kilkakrotnie zmieniana ze względu na tłok przed stadionem.

Mecz rozpoczął się 1 godzinę 23 minuty po podjęciu środków bezpieczeństwa i ustawieniu się na trybunach zaopatrzonych w bilety kibiców.

Okazało się, że kilku fanów zostało zatrzymanych przez amerykańską policję z powodu nielegalnego zachowania.