Dania po remisie z Serbią gra w 1/8 finału EURO 2024.

Ostatnie mecze rozegrano w Grupie C Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 (EURO 2024), których gospodarzami są Niemcy. Mecz pomiędzy Danią i Serbią zakończył się remisem 0:0.

Dania zajęła drugie miejsce z remisem w grupie, w której Anglia miała tylko jedno zwycięstwo. Dania, która ma tyle samo punktów i taką samą różnicę bramek co Słowenia, również zremisowała z przeciwnikiem. Dania zajęła drugie miejsce z 3 punktami, ponieważ obie drużyny strzeliły i straciły tę samą liczbę kartek oraz otrzymały mniej kartek niż Słowenia. Słowenia pozostała na 3. miejscu z podobnymi punktami.

W 1/8 finału Dania zmierzyła się z gospodarzami Niemcami.

Podczas gdy Anglia była liderem grupy z 5 punktami, Serbia odpadła z turnieju po zajęciu ostatniego miejsca z 2 punktami.

Ważne momenty meczu

16′ Dośrodkowanie Joachima Mehle w pole karne z lewego skrzydła zostało wybite głową w tylny słupek Alexandra Ba.

21′ Po mocnym podaniu Christiana Eriksena z pola karnego, bramkarz Bredrak Rajkovic opuszkami palców z lewego rogu skierował piłkę w róg.

22′ W chaosie, który nastąpił po rzucie rożnym z lewej strony, Ivan Ilyich odbił strzał Christiana Eriksena z wąskiego kąta na lewą stronę pola karnego. Christian Eriksen posłał piłkę w pole karne z lewego skrzydła Saraciego, ale bramkarz Bredrak Rajkovic wybił piłkę na rzut rożny.

23′ Christian Eriksen wykonał zwycięski rzut rożny z prawego skrzydła, zobaczył pusty przedni słupek i strzelił prosto na bramkę, po czym piłka przekroczyła linię bramkową. Jednak sędzia meczowy Francois Lexier oświadczył, że piłka nadeszła ze spalonego po ostrzeżeniu sędziego liniowego i bramka nie została uznana.

32′ Po rzucie rożnym prawego skrzydła Rasmus Hojlund dośrodkował z prawej strony w stronę bramki, ale złapał go bramkarz Bredrak Rajkovic.

60′ Strzał Andreasa Christensena zza pola karnego w dziwny sposób minął bramkę.

62′ Strzał Mortona Hjullmunda zza pola karnego minął obok bramki.

READ  Ogłoszono harmonogram 3. rundy Pucharu Turcji Zirat!

64′ Christian Eriksen, który wykonał rzut rożny z prawego skrzydła, głową dośrodkował Jannika Westergaarda w pole karne, ale piłkę trzymał bramkarz Predrak Rajkovic.

81′ Serbia była o krok od zdobycia bramki dzięki Aleksandarowi Mitrovicowi. Kopnięcie Aleksandara Mitrovica z lewej strony pola karnego minęło nieznacznie obok bramki po tym, jak Dusan Vilahovic otrzymał podanie od Joachima Mehle z lewej linii pola karnego, które odwróciło podanie od lewej linii.

90+3′ Podanie Dusana Tadicia z prawego skrzydła trafiło w pole karne Sergeja Milinkovic-Savicia, a bramkarz Kasper Schmeichel wykonał dwa ruchy w celu przechwytu.