Türkiye 0-3 Portugalia (podsumowanie meczów Euro 2024)

class=”medyanet-inline-adv”>

Turcja i Portugalia zmierzą się w drugim meczu grupy F EURO 2024. Portugalia wygrała 3:0 w meczu w Dortmundzie po gwizdku Felixa Sweiera.

Zwycięskie gole Portugalii przeciwko naszej reprezentacji strzelili Bruno Fernandes w 21. minucie, Samet Agaidin w 28. minucie (bramka samobójcza) i Bruno Fernandes w 56. minucie.

Portugalia z pewnością wyłoni się jako liderzy grupy

Portugalia, która na koniec drugich meczów zwiększyła swoją liczbę punktów do 6, z pewnością zajmie pierwsze miejsce w grupie. Nasza reprezentacja zgromadziła 3 punkty.

W ostatnim dniu grupy nasza reprezentacja grała z Czechami; Portugalia podejmuje Gruzję.

Turcja 0-3 Portugalia

Bramki: 21′ Bernardo Silva, 28′ Samet Agaidin (KK), 56′ Fernandez

Wynik pierwszej połowy: 0-2

Mecz się skończył

Mecz zakończył się po ostatnim gwizdku. Nasza reprezentacja przegrała z Portugalią 3:0.

Kontuzjowany jest SAMET AKAYDİN, gra także ARDA GÜLer

W naszej reprezentacji Arda Guler zastąpił Yunusa Akuna w 70. minucie. Merih został zmieniony w 75. minucie, po tym jak kontuzjowany Samet Agaid nie był w stanie kontynuować gry.

Portugalia strzeliła trzeciego gola

W 56. minucie Ronaldo stanął twarzą w twarz z bramkarzem, gdy Abdulkerim nie był w stanie poradzić sobie z piłką rzuconą za obronę. Zobaczył swojego przyjaciela idącego z lewej strony. Bruno Fernandez posłał piłkę obok swojego kolegi z drużyny Alde Payntera i wpadł do bramki.

Na trybunach słychać śmiech

Pierwsza część drugiej połowy była bezbramkowa. Na trybunach wiszą hasła zachęcające do wejścia na mecz Arty Gulera.

Pierwsza połowa dobiegła końca

W pierwszej połowie Portugalia prowadziła 2:0.

Duży błąd! Drugim celem jest…

Duża przerwa w naszej obronie sprawiła, że ​​zobaczyliśmy drugą bramkę w naszej bramce. W wygodnej pozycji Samet podał piłkę obok Altaya i wpadł do naszej siatki. Portugalia prowadzi 2:0.

Portugalia zdobyła bramkę

W 22. minucie straciliśmy prowadzenie. Podanie Leo z lewej strony, piłka odbiła się od Arguna, minęła Ronaldo i przed Bernardo Silvą. Mocny strzał Silvy trafia w siatkę.

Pierwsza oczywista szansa jest od nas

W 5. minucie strzał Paris Albera z prawej strony trafił w tylny słupek Kerema Akturkoglu. Nasz piłkarz narodowy leżał na ziemi i czekaliśmy na rzut karny, ale gra toczyła się dalej.

Czerwona ściana!

Czerwona ściana

Stadion w Dortmundzie ma „czerwoną ścianę” zamiast „żółtej ściany”.

Wesprzyj Alde Baindira

Alde Paynter, który występował w początkowej jedenastce meczu z Portugalią, otrzymał duże wsparcie podczas rozgrzewki.

Zagrali i to nam wyszło

W kolejnym meczu naszej grupy Gruzja i Czechy zremisowały 1:1. Po takim wyniku zwycięstwo z Portugalią zapewni pierwsze miejsce w grupie.

Słowa ARDY GÜLER od Mandeli

„Ochranialiśmy Ardę przez ostatnie 2 dni i był trochę zmęczony. Rozmawialiśmy z nim i lekarzem. Nie chcemy podejmować żadnego ryzyka. Z całego serca wierzę, że nie będziemy go potrzebować w drugiej połowie .”

Ogłoszono wyjściową 11-tkę

Ogłoszono pierwszych 11

Turcja: Altai Bayintir, Zegi Celik, Samet Akaydin, Abdulkerim Barduksi, Ferdi Kadioglu, Khan Ayhan, Orkun Koko, Kerem Ogturkoglu, Hakan Salhanosglu, Mashanosglu.

Bordeaux: Diogo Costa, Cancelo, Diaz, Pepe, Nuno Mendes, Balhinha, Vitinha, Bruno Fernandes, Bernardo, Leo, Ronaldo.

Tak zespoły musiały to stwierdzić

W ten sposób na stadion przyjechały tureckie i portugalskie autobusy. Autobus naszej drużyny narodowej wjechał na stadion z wielkimi owacjami, podczas gdy autobus Portugalii wjechał na stadion z gwizdkiem.

Nasz potencjał 11

W związku z ostatnimi wydarzeniami oczekuje się, że nasza reprezentacja narodowa zagra przeciwko Portugalii w następującej 11-stce:

Ałtaj, Zegi, Samet, Abdulkerim, Ferdi, Khan, Orkun, Hakan, Yunus, Paris Alber, Kerem.

Ałtaj Baindir niespodzianka w zamku!

Ałtaj Baindir niespodzianka na zamku

Altay Bayndır będzie bronił bramki naszej reprezentacji w meczu Portugalii. Dziś rano Mertowi Cunockowi powiedziano, że odczuwa ból i obrzęk kolana.

Oczekuje się, że Yunus Akun zastąpi Ardę Guler.

Portugalia Możliwe 11

Costa, Diaz, Pepe, Mendes, Dalot, Vitinha, Fernandes, Cancelo, Bernardo Silva, Leo, Ronaldo.

11 testowanych w ostatnim ćwiczeniu

Ujawniono, jakiego trenera 11-osobowej kadry narodowej Vincenzo Montella próbował podczas ostatniej sesji taktycznej Portugalii w turnieju.

50-letni trener wypróbował na treningach 11 z nich: Mert Kunoc, Zegi Celik, Samet Agedin, Abdulkerim Bardaksi, Ferdi Kadioglu, Khan Ayhan, Hakan Salhanoglu, Yunus Akkun, Orkun Gurkun, Orkun Gurkun, Ilmas.

Na wczorajszej konferencji prasowej powiedział: „Procent strzałów Arty jest wysoki. Można spodziewać się gola, gdy tylko zobaczy bramkę. Nie jest mi trudno kierować takimi piłkarzami. Jest trochę zmęczony. Jutro podejmiemy decyzję razem, niezależnie od tego, czy wejdzie do pierwszej 11-tki, czy później.”

READ  Giganci Premier League Napoli są zainteresowani gwiazdą futbolu

Portugalia 7-2

Turcja przegrała wszystkie 3 mecze rozegrane z Portugalią na Mistrzostwach Europy, ale nie udało jej się celebrować zdobytej bramki (0:1 w 1996 r., 0:2 w 2000 r., 1:3 w 2012 r.). W sumie w 9 meczach pomiędzy obydwoma krajami Portugalia wygrała 7, a Turcja 2.

Dwa nazwiska w ramce

W Turcji i Portugalii po dwóch zawodników przekroczyło limit kar za żółtą kartkę przed meczem. Hakan i Abdulkerim, którzy w pierwszych meczach zostali ukarani żółtą kartką, oraz Portugalczycy Leo i Conceição opuszczą ostatni mecz grupowy, jeśli otrzymają dzisiaj kartki.

Zwycięzca jest gwarantowany

Zwycięzca meczu pomiędzy Turcją a Portugalią, które zajmują czołowe miejsca w grupie z 3 punktami i różnicą bramek, ma gwarancję wyjścia z grupy.

Niemiecki arbiter będzie rezydentem

Mecz poprowadzi niemiecki sędzia Felix Schweyer. Asystentami Schweyera byli Stephan Lupp i Marco Achmüller z tego samego kraju. Czwartym sędzią będzie Hiszpan Jesus Gil Manzano, a sędzią VAR będzie Niemiec Bastian Dankert.

Mecz Turcja-Portugalia na jakim kanale i o której godzinie?

O której godzinie na jakim kanale jest mecz Turcja-Portugalia?

Mecz na stadionie BVB Dortmund w Dortmundzie rozpoczyna się o 19:00 GMT i będzie transmitowany na żywo w TRT 1.