Wsparcie Centrum Rozwoju Technologii firmy KOSGEB

Sevgi PİLGI

TEKMER świadczy usługi przedsiębiorcom lub firmom posiadającym technologię/innowacyjne pomysły/projekty biznesowe obejmujące jeden lub więcej powiązanych tematów oraz badania i rozwój i/lub innowacje w zakresie produktów/procesów/usług.

KOSGEB Kierownik ds. technologii, innowacji i lokalizacji dr. TEKMERowie twierdzą, że oferują szkolenia, doradztwo, mentoring, walidację pomysłów na projekty i usługi w zakresie rozwoju biznesu. Mehmet Görkem Gürbüz powiedział: „Dzięki wsparciu pracujemy nad rozwojem istniejących przedsiębiorstw i decydujemy, które przedsiębiorstwa założyć i jakie produkty produkować, jeśli chcemy otworzyć nowy biznes. Prowadzimy intensywne badania nad tym, jaki powinien być właściwy model wsparcia. Podstawową kwestią jest budżet. Drugą kwestią są nasze priorytety. „Próbujemy stworzyć model tego, jakie sektory należy wspierać i jakie drzwi otworzyć dla tych sektorów” – powiedział.

KOSGEB stara się zaistnieć w świecie technologii, Kurbus powiedział: „Dziś w Turcji istnieje wiele parków technologicznych. Ale w środowisku, w którym nie mamy parków technologicznych, jako KOSGEB, tworzymy centra rozwoju technologii, które nazywamy TEKMER. Centrum Rozwoju Technologii (TEKMER); o procesach preinkubacji, inkubacji i postinkubacji przedsiębiorców i przedsiębiorstw; Świadczy usługi takie jak rozwój biznesu, dostęp do zasobów finansowych, zarządzanie, doradztwo, mentoring, uczestnictwo w biurach i sieciach. Pierwsze TEKMER-y zostały otwarte w METU, a następnie w ITU i przez wiele lat próbowaliśmy uruchomić TEKMER-y przy wsparciu publicznym. W 2018 roku zmodernizowaliśmy model i zwiększyliśmy liczbę ośrodków rozwoju technologii poprzez sektor prywatny i jako KOSGEB zaczęliśmy je wspierać. W modelu TEKMER zaplanowaliśmy co następuje: Posiadanie jak największej liczby szczegółowych obszarów tematycznych. W oparciu o te obszary będziemy powoływać centra. „W nowej erze staramy się wspierać TEKMER-ów pracujących w takich dziedzinach jak sztuczna inteligencja, kodowanie robotyczne, Internet rzeczy” – powiedział.

Mówiąc, że starają się realizować współpracę przemysł-uczelnia, Kurbus swoje słowa podsumował następująco: „Kiedy je wdrożymy, studenci, którzy ukończą uczelnię, będą mogli w głowie zrealizować zamysł i zadomowić się w strefie rozwoju technologii. Start badania zamiast podjąć pracę w innej spółce publicznej. Dziś w OSBÜK nie mamy TEKMERA, ale mamy nadzieję, że zainteresowanie naszych przedsiębiorstw tymi obszarami zapewni nam bardziej zróżnicowane produkty i tematykę. Mosty przemysłowe, KOSGEB i spółki technologiczne zostaną zbudowane na bardzo mocnym fundamencie. „Dzień i noc staramy się wspierać naszą branżę i rozwijać naszą działalność dzięki naszym 88 ośrodkom w 81 prowincjach”.

READ  Krajowa marka technologiczna zainwestowała 2 miliony dolarów w projekty badawczo-rozwojowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *