Efeleri Net przegrał swój pierwszy mecz – TRT Spor

„Masters of the Net” zmierzyli się z Kanadą na Etapie Ligi Narodów w Antalyi (VNL) zorganizowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB), gdzie zagrali po raz pierwszy.

Pierwszy set meczu rozpoczął się od wspólnych punktów, co wzbudziło duże zainteresowanie kibiców siatkówki na Antalya Sports Arena. Po pierwszych 5 minutach Turcja, która nadała znaczenie setowi, powiększyła różnicę do 8 punktów (18-10). Nie pozwalając przeciwnikom na zmniejszenie straty, Turcja wygrała seta 25:17 i objęła prowadzenie 1:0.

Drugi set rozpoczął się od wspólnych punktów. Kanada po raz pierwszy w secie objęła 1-punktowe prowadzenie (11-12) po zdobyciu kolejnych punktów serwisowych (asy). Kontynuując dominację dzięki skutecznej grze, Kanada wygrała seta 25:23 i wyrównała wynik na 1:1.

Turcja słabo rozpoczęła trzeciego seta i prowadziła 8:4. Po przerwie Turkiye po raz pierwszy w tym secie objął prowadzenie przy wsparciu kibiców i osiągnął wynik 18-17. Od tego momentu Kanada odzyskała koncentrację i wygrała seta 25:21, wyrównując wynik na 2:1.

Turkiye nie był w stanie dać oczekiwanej odpowiedzi na skuteczną grę przeciwnika w czwartym secie, przegrywając seta 25:21 i cały mecz 3:1.

Wynik ten sprawił, że Crescent and Stars słabo rozpoczęli ligę.

Kanadyjski zawodnik Stephen Marr w swoim oświadczeniu po meczu powiedział, że jest zadowolony z pobytu w Antalyi. Marr zauważył, że jest szczęśliwy z dobrego startu w lidze.

Crescent-Star zmierzy się z Holandią 23 maja, Francją 25 maja i USA 26 maja.

Turcja: 1 – Kanada: 3

Sala: Antalya

Sędziowali: Fabrice Collados (Francja), Andersen Kakader (Brazylia)

Turcja: Mert Matiç, Arslan Ekşi, Ramazan Efe Mandıracı, Efe Bayram, Adis Lagumdzija, Volkan Döne (Barutay Subaşı, Faik Samet Güneş, Mirza Lagumdzija, Kaan Gürbülhan Büz,

Kanada: Szwarc, Timothy, Eshenko, Herr, Loepky, Lui (McCharty, Maar, Ketrzyński)

Zestawy: 25-17, 23-25, 21-25, 21-25

READ  Rozwój w ostatniej chwili w transferze Ndombele! Galatasaray... - Wiadomości z Galatasaray (GS).

Czas trwania: 111 minut (24,30,29,28)