Fenerbahçe Beko 80 – 82 Anadolu Efes Wynik Meczu – Podsumowanie | Twoja Liga Euro

Anadolu Efes pokonało swojego gospodarza Fenerbahçe Bekko 82:80 w derbach Turcji w 33. tygodniu Ligi Europejskiej Koszykówki THY.

Dominik Livakovic i Leonardo Bonucci z drużyny Yellow-Dark Blue Football A również kontynuowali rywalizację na hali.

Anadolu Efes dobrze rozpoczął mecz i dzięki punktom Clyburna prowadził 8-4 w pierwszych 5 minutach. Choć przez resztę połowy toczyły się kolejne kosze, Dark Blue-Whites zakończyli pierwszą kwartę wynikiem 16:13.

Fenerbahçe wkroczyło w drugą kwartę z trzema punktami Beko Sestiny i objęło prowadzenie w 13. minucie po koszu Gudricha: 18-16. Skutecznie wykorzystując pomalowane pole przeciwko żółto-granatowej drużynie, a Papagiannis i Wilbekin trafili dwa razy z rzędu za trzy punkty, Anadolu Efes w 19. minucie objął przewagę 32-29. Fenerbahçe Beko schodził do szatni z prowadzeniem 36-32, po tym jak w ostatnim odcinku wzmocnił swoją defensywę i prowadził 7-0.

Anatoli Efes dobrze rozpoczął drugą połowę i w 23. minucie wyrównał na 39-39. Choć Bliss w 26. minucie zdobyła trzy gole i zapewniła gościom prowadzenie (44-45), to w dalszej części wyniku obie drużyny nie potrafiły już przyznać sobie przewagi. Żółto-granatowa drużyna dobrze broniła się w ostatnim ataku i przed ostatnią kwartą objęła prowadzenie 52-51.

Obydwa zespoły rozpoczęły ostatnią część skutecznie w obronie. Chociaż Anadolu Efes był skuteczny w szybkich atakach, w 34. minucie objęli 4-punktowe prowadzenie po 3-punktowym rzucie z gry Clyburna: 58-62. Korzystając z gry i dobrze wykorzystując pomalowane pole, goście powiększyli różnicę do 6 punktów po trzypunktowym rzucie Beaubois w 3 minuty: 67-73. Pomimo rzutu za trzy punkty Beaubois w ostatnim odcinku, Fenerbahce Beko, który oddał serię udanych strzałów zza linii trzech punktów wraz z Papagiannisem i Guduriciem, na 34 sekundy przed końcem zmniejszył różnicę do 2 punktów: 77-79. W ostatniej kwarcie obie drużyny zrównały się punktami, a Anadolu Efes wyszedł z hali ze zwycięstwem 82-80.

READ  Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI: Anadolu Efes przegrywa z Realem Madryt w historycznym meczu Ligi Europy - Wiadomości z ostatniej chwili

Przyjęcie: Sport i wydarzenia w Ulker

sędziowie: Ilija Belosevic (Serbia), Jordi Aliaga (Hiszpania), Arturas Sugis (Litwa)

Fenerbahçe Beko: Calathes 6, Tarik Biberovic 4, Dorsey, Hayes-Davies 10, Serdag Sanly, Pierre, Wilbekin 17, Guduric 15, Motley 10, Sestina 5, Papagiannis 13

Anatolij Efez: Larkin 15, Hollads 5, Clyburn 21, Ergon Osmani 4, Zarzuty 5, Bryant 7, Thompson 3, Willis 2, Beaubois 10, Jones 1, Oduru 9