Wydarzenie, które zagościło nocą w meczu Ligi Mistrzów! Mbappe trafił do siatki, Neuer przeszedł do historii

class=”medyanet-inline-adv”>

Emocje związane z rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA rozpoczęły się wczoraj wieczorem. Po rozegraniu dwóch meczów wyłoniono dwie najlepsze drużyny, które awansowały do ​​ćwierćfinału.

Bayern Monachium zdołał wrócić

Po porażce 1:0 z Lazio w pierwszym meczu turnieju, Bayern Monachium wszedł do ćwierćfinału po zwycięstwie 3:0 nad włoskim przeciwnikiem przed własną publicznością.

Harry Kane strzelił gole dla Bayernu Monachium w 9. i 66. minucie i było 45+2. minucie Thomas Müller zdobył bramkę.

Znak Harry'ego Kane'a w Lidze Gigantów!

Harry Kane strzelił w tym sezonie najwięcej bramek (6 goli i 3 asysty) w Lidze Mistrzów, co równa się największej liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie (2017/18) w jego karierze zawodowej.

Neuer pobił rekord

Manuel Neuer, utrzymując 57 czystych kont w 136 meczach w swojej karierze w Lidze Mistrzów, podzielił rekord Ikera Casillasa pod względem największej liczby nieudanych spotkań w historii rozgrywek.

Manuel Neuer (57)
Iker Casillas (57)
Gianluigi Buffon (52)

PSG, MBAPPE ðLE TURLADI

W drugim meczu wieczoru Paris Saint-Germain rozegrał rewanż z Realem Sociedad, który wygrał 2:0. Gole gwiazdora Kyliana Mbappe w 15. i 56. minucie zapewniły Francji zwycięstwo 2:1. Jedyną bramkę dla Realu Sociedad strzelił Michael Merino w 89. minucie. Dzięki temu Paris Saint-Germain zakwalifikowało się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

NET został uszkodzony przez cel MBAPPE

Po tym, jak w 15. minucie Kylian Mbappe strzelił gola mocnym podaniem z lewej strony, piłka wpadła do bramki, powodując uszkodzenie miejsca, w którym siatka łączy się ze słupkiem.

Mecz został chwilowo przerwany ze względu na naprawę sieci. Incydent został opisany w mediach społecznościowych jako „Mappappe łamie sieć”.

Kylian Mbappe, który w sezonie 2016/17 po raz pierwszy wystąpił w Lidze Mistrzów, stał się od tego czasu królem strzelców. (32 mecze wyjazdowe, 25 goli i 11 asyst)

Najważniejszy moment wieczoru w Lidze Mistrzów: Mbappe trafia do siatki, Neuer przechodzi do historii

READ  Egehan Arna: „Były inne oferty, ale moim głównym wyborem był Beşiktaş”