Naukowcy rozwiązują zagadkę głębinowych „dziwnych dziur”

Niedawnym badaniom przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Kilonii udało się rozwiązać zagadkę „dziwnych dziur” w głębinach oceanów.

Naukowcy stwierdzili, że przyczyną tych „tajemniczych dziur” nie zawsze jest metan wydobywający się spod osadów dna morskiego, jak wcześniej sądzono, ale czasami są one uszkadzane przez żyjące w okolicy morświny i dobijakowate.

Badania przeprowadzone przez geologa Jensa Schneidera von Demlinga z Uniwersytetu w Kilonii wykazały, że dziury są dziełem morświnów ryjących między osadami na dnie morskim. Niepokoi to gniazdujące tam węże piaskowe, więc albo zostają wyrzucone ze swoich nor, albo zjedzone, pozostawiając „dziury”.

„Nasze wyniki po raz pierwszy pokazują, że te zagłębienia mają bezpośredni związek z siedliskiem i zachowaniem morświnów i dobijakowatych i nie są spowodowane podnoszącym się poziomem cieczy” – powiedział Schneider von Deimling.

„Nasze dokładne dane dostarczają nowego wyjaśnienia powstawania dziesiątek tysięcy kraterów na dnie Morza Północnego” – powiedział Schneider von Deimling.

Według czasopisma naukowego „Science Alert” wcześniejsza interpretacja naukowców dotycząca wyrzucania płynu jest wiarygodnym wyjaśnieniem i niekoniecznie błędnym w niektórych okolicznościach, jednak większości dziur nie da się wytłumaczyć tym mechanizmem. Następnie naukowcy rozpoczęli szczegółowe badania, aby znaleźć prawdziwą odpowiedź.

aXA6IDE3OC42Mi42NS40NSA= wyspa ejasoftu Lekarz rodzinny

READ  Prezydent YÖK Özvar wyjaśnił znaczenie dyplomacji naukowej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *