Problemy z amerykańskim lądownikiem księżycowym „Peregrine” – wiadomości techniczne z ostatniej chwili

W pisemnym oświadczeniu firmy astrobotycznej stojącej za projektem, po wystrzeleniu dziś rano, nawiązano kontakt z Peregrine i wszystkie systemy działały i działały zgodnie z przeznaczeniem.

Z raportu wynika, że ​​na statku kosmicznym wystąpiła następnie „anomalia”, która uniemożliwiała jego panelom słonecznym ciągłe kierowanie się w stronę Słońca.

Mówi się, że inżynierowie astrobotyczni pracują nad rozwiązaniem usterki technicznej i udostępnią aktualizację, gdy dostępnych będzie więcej informacji.

Eksperci zwracają uwagę, że statek kosmiczny Peregrine nie będzie w stanie spełnić swojej misji bez możliwości ładowania akumulatorów energią słoneczną i że nierzadko statki kosmiczne napotykają tego typu problemy techniczne i należy być na nie przygotowane.

Mówi się, że statek kosmiczny Peregrine jest zaprogramowany tak, aby priorytetowo traktować zasilanie w celu ochrony w przypadku awarii technicznych i kontaktu z Ziemią.

Zajmie to 46 dni

Rakieta „Vulcan Centaur” przenosząca lądownik księżycowy o nazwie „Peregrine”, opracowana przez „United Launch Alliance (ULA)”, wspólne przedsięwzięcie Boeinga i Lockheed Martin, została pomyślnie wystrzelona dziś rano ze stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie.

Poinformowano, że „Peregrine” wyląduje na Księżycu po swojej podróży, która ma trwać około 46 dni i będzie badał zewnętrzną atmosferę Księżyca, glebę w miejscu lądowania oraz zasoby, które można wykorzystać jako paliwo przez 10 . W dniach.

CLPS

Oprócz misji załogowych w ramach „Projektu Artemis” NASA ma także szeroko zakrojone plany eksploracji Księżyca przy pomocy robotów.

NASA wyśle ​​pojazdy na Księżyc w 2024 roku w ramach „programu CLPS”, którego jednym z głównych celów jest zbadanie możliwości wykorzystania zasobów Księżyca jako paliwa.

READ  Sztuczna inteligencja omawiana na „Szczycie Liderów Technologii” – Nauka i Technologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *