Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI: Anadolu Efes przegrywa z Realem Madryt w historycznym meczu Ligi Europy – Wiadomości z ostatniej chwili

Z ostatniej chwili! W 19. tygodniu rozgrywek THY Euroligi hiszpański Real Madryt był gościem Anatoliego Efesa.

Anatolij przegrał z Efesem 130:126 w meczu, który zakończył się czterema dogrywkami. Real Madryt odniósł 17. zwycięstwo, a niebiesko-biali ponieśli 12. porażkę.

Shane Larkin miał 32 punkty, 5 zbiórek i 8 asyst dla Anadolu Efesa.

W przypadku gospodarzy Dzanan Musa z 40 punktami pobił rekord kariery w Eurolidze.

Z kolei po raz pierwszy w historii Euroligi w meczu doszło do 4 dogrywek. Walka rozpoczęła się o godzinie 22.45 i zakończyła o godzinie 01.49.

Ponadto Anadolu Efes grał w turnieju o najwyższą liczbę punktów w Eurolidze.

W 20. tygodniu Euroligi Anadolu Efes zmierzy się z Panathinaikosem we wtorek, 9 stycznia.

Tego samego dnia Real Madryt zagra z Bayernem Monachium.

Podsumowanie konkursu

Gospodarze prowadzili w pierwszej połowie 25-18 i 38-36 w pierwszej połowie na Viking Center.

Efes dobrze rozpoczął trzecią kwartę, prowadząc 17-5, aby na 5:30 przed końcem zwiększyć prowadzenie do dwucyfrowego wyniku: 43-53.

Real Madryt zbierał siły przez resztę kwarty, odpowiadając na atak Efesa, który w ostatniej kwarcie objął prowadzenie 64-61.

Doszło do dogrywki, gdy w ostatniej fazie bezpośredniej rozgrywki był remis 81:81.

Pierwsza dogrywka zakończyła się wynikiem 91:91. Efes prowadził 95-102 w ostatnich 1,03 sekundy drugiej dogrywki. Real Madryt zremisował na 102:102, gdy dwupunktowy strzał Hezonji na sekundę przed końcem rozpoczął trzecią dogrywkę.

Kosz Oduru na 14 sekund przed końcem trzeciej dogrywki dał Efesowi prowadzenie 109-111. Na 5 sekund przed końcem Real Madryt ponownie wyrównał z Tavaresem: 111-111.

Larkinowi nie udało się oddać żadnego strzału przy ostatnim posiadaniu piłki i po wyniku 111:111 rozpoczęła się czwarta dogrywka. Real Madryt spisał się dobrze w czwartej dogrywce i wygrał 130-126.

W przypadku gospodarzy Dzanan Musa z 40 punktami pobił rekord kariery w Eurolidze. 32 punkty Shane'a Larkina w Efezie nie zapobiegły porażce.

READ  Oglądaj na żywo mecz TRABZONSPOR BAŞAKŞEHİR | Kiedy, o której godzinie i na jakim kanale mecz Trabzonspor - Başakşehir? - Wiadomości z ostatniej chwili Trabzonspor