Fenerbahçe 93-86 OGM Ormanspor – podsumowanie wyników meczu | F.Bahçe pierwszym finalistą pucharu!

Fenerbahçe Alagöz Holding awansowała do finału po pokonaniu OGM Ormanspor 93:86 w pierwszym meczu Final Four Pucharu Turcji w koszykówce kobiet. | Wiadomości Fenerbahçe (Wiadomości sportowe FB)

W pierwszym meczu Final Four Pucharu Turcji w koszykówce kobiet, którego gospodarzem była Balakesir, Fenerbahce Alagos jako pierwsza weszła do finału, pokonując OGM Ormanspor: 93:86. Pierwszy mecz w hali sportowej Balıkesir Şehit Turgut Solak zakończył się wynikiem 26:24, pierwsza połowa 50:39, a trzecia tercja 70:58. Mecz zakończył się wynikiem 93:86 Fenerbahce. Emma Meisman zdobyła dla żółto-granatowej drużyny 22 punkty. Damiris Dantas zdobył dla OGM Ormanspor 33 punkty. Finałowy mecz, który wyłoni właściciela trofeum odbędzie się jutro o godzinie 19.00 w tej samej hali.

Pokój: Męczennik Durgut Solak
Sędziowie: Alber Oscog, Munevvar Ozemre, Ugur Akhildis
Fenerbahce: Natasha Howard 13, Alberi Oner 19, Emma Meesemann 22, Yvonne Anderson 6, Kayla McBride 19, Sevki Usun 11, Idil Sasalkar 3, Dilbe Senyurek, Celine Rahel.
OGM ORMANSPOR: Alesia Sutton 13, Goksen Fidic 16, Tamiris Dantas 33, Michaela Onyenver 18, Ezra Ural Topus 6, Alexandra Katanic, Toka Adigan, Banu Simsek
1. okres: 26-24
Pierwsza połowa: 50-39
3. okres: 70-58