TÜBİTAK będzie wspierać technologię sztucznej inteligencji

„Zaproszenie do składania wniosków w sprawie ekosystemu sztucznej inteligencji firmy TÜBİTAK ma na celu przekształcenie technologii sztucznej inteligencji w produkty i rozwiązania dostosowane do potrzeb firm-klientów oraz przyczynienie się do rewitalizacji „tureckiego ekosystemu sztucznej inteligencji”.

Ten model wsparcia ma na celu wytworzenie rozwiązań w konsorcjum z Instytutem Sztucznej Inteligencji TÜBİTAK, w którym co najmniej jedna firma, co najmniej jeden instytut/ośrodek uniwersytecki lub publiczny ośrodek/organizacja badawcza jest dostawcą technologii potrzebującym rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji . inteligencja.

Celem tego specjalnego zaproszenia jest wspieranie MŚP i start-upów w ekosystemie sztucznej inteligencji w Turcji, poprowadzenie ich podmiotów do modelu współpracy, aktywna współpraca, anonimowe zbieranie informacji i przekazywanie ich potrzebującym firmom za pośrednictwem agencji sztucznej inteligencji. Ma na celu kształcenie badaczy, jeśli w tej dziedzinie istnieją zasoby ludzkie.

Po naborze wnioski złożyły 32 konsorcja

W 2023 r. do naboru na 32 projekty zarejestrowały się 32 firmy. Spośród nich 17 zostało zaakceptowanych, a 2 są w trakcie oceny. Szacunkowy budżet projektów przyjętych w ramach wsparcia wynosi 55 milionów 428 tysięcy 299 lirów. W trakcie naboru przyjmowane były wnioski do programu z pięciu obszarów tematycznych, w tym z zakresu fintech. Spośród wspartych projektów 8 uznano za projekty z zakresu inteligentnych systemów produkcji, 3 z zakresu inteligentnego rolnictwa, żywności i hodowli zwierząt, 4 z zakresu zmian klimatycznych, klimatu i zrównoważonego rozwoju oraz 2 z zakresu inteligentnej edukacji. technologie.

Do konkursu zarejestrowały się 22 firmy, z czego pierwsza została otwarta w ubiegłym roku w 4 obszarach tematycznych, a wsparciem objęte zostały 22 projekty, z czego 10 otrzymało wsparcie budżetem w wysokości 17 mln 957 tys. 609 lirów. Sojusz obejmuje inteligentne projekty w dziedzinie rolnictwa, żywności i hodowli, a także zrównoważony rozwój w obliczu zmian klimatycznych, inteligentne systemy produkcyjne i technologie finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *