UE chce stać się światową doliną kwantową

Dzień Q (dzień, w którym komputery kwantowe skutecznie przełamują Internet) może być bardzo odległy. Nie oznacza to jednak, że firmy i rządy nie powinny teraz podążać za modą, aby uniknąć pozostania w tyle w wyścigu technologicznym, który może zmienić sposób, w jaki myślimy o życiu, wszechświecie i dobru. UE ma stać się światową doliną kwantową.

Czym jest projekt Unii Europejskiej Quantum Valley?

Pod wpływem dyskursu wokół koncepcji „suwerenności cyfrowej” 11 państw członkowskich UE podpisało w tym tygodniu Europejską Deklarację w sprawie technologii kwantowych. Sygnatariusze zgodzili się ujednolicić, koordynować, komunikować, wspierać i monitorować wszystkie działania w ramach współpracy międzynarodowej w różnych obszarach powstającego ekosystemu technologii kwantowej.

Do krajów tych należą Francja, Belgia, Chorwacja, Grecja, Finlandia, Słowacja, Słowenia, Czechy, Malta, Estonia i Hiszpania. Jednak w sojuszu nadal brakuje niektórych pionierów kwantowych, takich jak Holandia, Irlandia i Niemcy, które podobno zrezygnowały z wyborów ze względu na krótki czas.

Uważa się, że ostatecznym celem jest stworzenie konkurencyjnego w skali globalnej ekosystemu kwantowego. „Obliczenia kwantowe, symulacja, komunikacja, wykrywanie i metrologia to dziedziny o globalnym znaczeniu strategicznym, które spowodują zmianę paradygmatu w zakresie możliwości technologicznych” – rozpoczyna się raport.

Powstaną krajowe i krajowe komputery kwantowe!

W deklaracji podkreślono znaczenie budowania krajowego potencjału badawczo-rozwojowego w zakresie technologii kwantowych oraz opracowywania w oparciu o nie urządzeń i systemów. Podkreśla także potrzebę inwestowania w całą warstwę kwantową, od sprzętu po oprogramowanie, aplikacje i standardy, aby chronić „aktywa strategiczne, interesy, autonomię i bezpieczeństwo”.

Thierry Breton, kadencja komisarza ds. rynku wewnętrznego naznaczona była poważną batalią regulacyjną w zakresie technologii, powiedział, że ma to kluczowe znaczenie, aby zapobiec pozostaniu Europy w tyle w zakresie kolejnej dużej technologii, w której coraz trudniej jest znaleźć talenty w dziedzinie inżynierii kwantowej. wyścig Czy UE stanie się doliną kwantową?

Co sądzisz o tym problemie? Możesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy.

READ  Rozpoczęły się Dni Nauki i Technologii Społeczności Studenckiej Politechniki IEEE Gebze!

Sprawy bieżące technologii UE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *