Tabletki nie czynią dzieci mądrzejszymi, one czynią je głupszymi

Twierdząc, że komputery i tablety negatywnie wpływają na rozwój dzieci, naukowcy poprosili o odłożenie w czasie korzystania z urządzeń cyfrowych w przedszkolach i szkołach, w których uczą się dzieci w wieku 4-11 lat.

Grupa badaczy z Niemiec rozpoczęła charakterystyczną kampanię przeciwko cyfryzacji w przedszkolach i szkołach podstawowych, argumentując, że komputery i tablety negatywnie wpływają na rozwój dzieci. Urządzenia takie jak komputery i tablety z dnia na dzień stają się ważną częścią systemu edukacji. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) z komputerów korzysta 46,7% szkół podstawowych na całym świecie. Wśród państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) wskaźnik penetracji korzystania z komputera wynosi 98%. Naukowcy nie podzielają jednak tej samej opinii na temat korzyści płynących z używania komputerów czy tabletów na lekcjach. Wykładowca na Wydziale Teorii Mediów, Uniwersytet w Offenbach. Ralph Langau broni poglądu, że „tablety i komputery nie czynią dzieci mądrzejszymi, one czynią je głupszymi”. Lankavu odnosi się do dzieci do 10. roku życia.

Należy odłożyć cyfryzację w szkołach podstawowych

prof. Ralf Langau jest jednym z 40 naukowców, którzy za pośrednictwem Niemieckiego Stowarzyszenia Edukacji i Informacji wystosowali petycję, aby wyrazić swoje obawy dotyczące wpływu technologii cyfrowych na rozwój dzieci w szkołach podstawowych. Wraz z przedmiotową inicjatywą eksperci domagają się odroczenia procesu cyfryzacji w przedszkolach i szkołach, do których uczęszczają dzieci w wieku 4-11 lat. „Nie chodzi tu o zakazanie korzystania z technologii cyfrowych, ale o to, aby pamiętać, jaki jest główny cel lekcji” – mówi Langau w rozmowie z DW. Prakash Ranganathan, dyrektor Centrum Badań nad Bezpieczeństwem Cybernetycznym na Uniwersytecie Północnej Dakoty w USA, powiedział: „Mamy wskazówki, że wpływa to na rozwój poznawczy. „Na przykład trudności z koncentracją spowodowane nadmiernym korzystaniem z komputera mogą prowadzić do biernego uczenia się, co może hamować krytyczne myślenie i umiejętności rozwiązywania problemów”.

READ  Dlaczego nie możemy dożyć 100 lat?

Centrum Wiadomości


Nota prawna: Wszelkie prawa do wiadomości i artykułów publikowanych na naszej stronie należą do gazety Yeni Asya. Żadne wiadomości ani artykuły nie mogą być wykorzystywane w całości bez wyraźnej zgody. Możesz jednak wykorzystać fragment cytowanej wiadomości lub artykułu, podając aktywny link do cytowanej wiadomości lub artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *