10 typowych cech rodzin wychowujących dzieci z sukcesem

Oczywiście wiele z tych czynników, a te najbardziej skuteczne, ma swój początek w rodzinie. W artykule opublikowanym w Business Insider wspólne cechy rodzin dobrze wychowujących dzieci podsumowano w następujący sposób:

1. Przekazują dzieciom obowiązki i zmuszają je do wykonywania prac domowych.

Były dziekan Uniwersytetu Stanforda J. Lithcott-Himes twierdzi, że kiedy dzieciom powierza się obowiązki i zmusza do wykonywania drobnych prac domowych, czują, że mają obowiązek uczestniczyć w życiu i że mają coś do zrobienia. . Mówi, że gdy w przyszłości rozpoczną karierę w biznesie, będą lepiej dogadywać się ze swoimi współpracownikami i będą wobec nich bardziej empatyczni.

2. Wspierają nabywanie umiejętności społecznych.

Według badania Duke University, w którym wzięło udział 700 dzieci i młodzieży w wieku powyżej 20 lat, dzieci, których umiejętności społeczne rozwijają się w przedszkolu; W miarę dorastania stają się bardziej pomocni, bardziej współczujący dla ludzi, bardziej dojrzali i rozwinięci, potrafią lepiej rozwiązywać problemy niż je stwarzać, a po ukończeniu studiów szybciej znajdują pracę.

3. Bardziej ufają swoim dzieciom, a ich oczekiwania są wyższe.

Profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego N. Według Halfona dane z badania obejmującego 6600 dzieci urodzonych w 2001 roku wykazały, że rodzice ufają swoim dzieciom, myślą, że im ufają i że wysokie oczekiwania wobec nich mają na nie ogromny wpływ. Przyszły sukces dzieci.

4. Zapewniają swoim dzieciom zdrowe środowisko relacji.

Badanie rodzin wykazało, że dzieci, które dorastały w rodzinach, w których występowały konflikty, bójki i bójki, odnosiły mniejsze sukcesy niż dzieci, które dorastały w zdrowym środowisku relacji, bez kłótni i walk.

5. Od najmłodszych lat uczą swoje dzieci matematyki.

Dzieci, które uczą się matematyki od najmłodszych lat, mają większe szanse na osiągnięcie sukcesu w szkole i rozwinięcie swoich umiejętności uczenia się.

6. Rozwijają bardziej wrażliwą i mocną relację ze swoimi dziećmi.

READ  Naukowcy będą drążyć tunel pod wulkanem

Wychowanie rodzinne jest najważniejszą edukacją, jaką dziecko otrzymuje przez całe życie i kształtuje jego przyszłość. Badanie przeprowadzone w 2014 roku wykazało, że dzieci w wieku 0–3 lat, którym otacza się opieką emocjonalną i troskliwą, odnoszą większe sukcesy w szkole. Rodziny, które traktują swoje dzieci emocjonalnie i odpowiadają na ich prośby w odpowiednim czasie i z uwagą, wychowują bardziej udane i pewne siebie dzieci.

7. Rodziny wychowujące dzieci odnoszące sukcesy mają mniej stresu.

Zwłaszcza pracujące matki muszą bardzo uważać na opiekę nad dziećmi. Stres, jakiego doświadczają, gdy są rozdarci między dziećmi a pracą, ma dla nich negatywne konsekwencje. Dobrze to ilustruje zjawisko psychologiczne, które nazywamy „zarażeniem emocjonalnym”. Dzieci kierują się nastrojami otaczających je osób i mogą mieć te same uczucia.

8. Cenią wysiłek i wysiłek, a nie sukces.

Lata badań prowadzonych na Uniwersytecie Stanforda wykazały, że istnieją dwa różne podejścia do sukcesu. Nastawienie na trwałość i rozwój. Rodziny z nastawieniem na rozwój nie postrzegają niepowodzeń swoich dzieci jako upośledzenia umysłowego, zamiast tego wierzą, że są one ważnym doświadczeniem i wkraczają na ścieżkę sukcesu. Z tego powodu bardziej cenią wysiłek i wysiłek niż sukces.

9. Aby być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci, wolą być rodzicami „pełnymi szacunku” niż rodzicami „autorytatywnymi” lub „zbyt hojnymi”.

Psycholog z Uniwersytetu Kalifornijskiego D. Według badań opublikowanych przez Baumride w 1960 roku rodzice dzielą się na te trzy klasy. Dzieci z rodzin, które decydują się być pełnymi szacunku rodzicami, uczą się być dziećmi pełnymi szacunku, a nie tymi, które żywią niepewność lub zachowują się zbyt niezależnie i lekkomyślnie.

10. Uczą swoje dzieci, jak być „odpornym”.

W 2013 roku psycholog A. Duckwort określił odporność jako kluczową cechę osobowości niezbędną do osiągnięcia sukcesu, która uczy jednostki, aby nie zrażać się przeszkodami i nigdy nie rezygnować z realizacji swoich celów w dążeniu do nich.

READ  Według nauki muzyka jest uniwersalna; A co z piosenkami o miłości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *