3 na 4 przedsiębiorców jest zadowolonych z programu wsparcia KOSGEB – Wiadomości Gospodarcze

Zgodnie z pakietem przygotowanym przez reportera AA wraz z „Oceną Wpływu Projektu Wspierania Tradycyjnej Przedsiębiorczości KOSGEB” Dyrekcji Generalnej ds. Badań Strategicznych i Efektywności Ministerstwa Przemysłu i Technologii, w badaniach oceny wpływu analizowane są skutki gospodarcze, społeczne i kulturowe. Zapewniane są zachęty, inwestycje i wsparcie, a ich celem jest wykorzystanie wykorzystanych zasobów publicznych, wzmocnienie mechanizmu rozliczalności oraz przegląd i udoskonalenie programów.

W tym kontekście przeprowadzono badanie terenowe, mające na celu poznanie efektów wsparcia udzielanego przez KOSGEB w ramach tradycyjnego programu wspierania przedsiębiorczości (wsparcie na rozpoczęcie działalności, wsparcie wyników i wsparcie w zakresie certyfikacji).Przeprowadzono ankietę internetową. od wsparcia.

Celem badania było poznanie ocen przedsiębiorców na temat przedmiotowych procesów wsparcia oraz korzyści, jakie uzyskali dzięki wsparciu.

W wyniku zastosowania ankiety uzyskano 800 użytecznych ankiet. 59 procent uczestników stanowili mężczyźni, a 41 procent kobiety-przedsiębiorcy.

Przedsiębiorcom, którzy skorzystali z programu, zadano pytanie mające na celu określenie ich ogólnego poziomu satysfakcji, a 74 proc. przedsiębiorców było zadowolonych z programu.

W tym zakresie zastosowano metodę wykorzystującą badania ankietowe. W badaniu przeprowadzono badanie uczestników za pomocą przygotowanych formularzy w ramach kryteriów trafności, efektywności, efektywności, wpływu i zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorców.

Wyniki badania pokazują, że około 83 proc. przedsiębiorców jest zadowolonych ze szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, które muszą ukończyć, aby móc korzystać z tradycyjnego wsparcia w zakresie przedsiębiorczości.

87,3 proc. firm stwierdziło, że odbyte szkolenia spełniły ich oczekiwania w zakresie przygotowania modeli biznesowych, a 72,5 proc. z nich przygotowało modele biznesowe, które zgłosiły do ​​KOSGEB.

57,7 proc. przedsiębiorców stwierdziło, że przy takim samym poziomie inwestycji założyłoby swoją działalność gospodarczą, natomiast 42,3 proc. nie założyłoby lub nie założyłoby swojej firmy nawet gdyby nie skorzystało z programu wsparcia. Można go było zainstalować przy tym samym poziomie inwestycji i jednocześnie bez wsparcia.

READ  Jako przykład podali Turcję: „Przeżywamy„ nuklearny renesans ”.

Realizacja Programu Wspierania Przedsiębiorczości Tradycyjnej rozpoczęła się w 2020 roku. Program wsparcia mający na celu zwiększenie przeżywalności nowych przedsiębiorstw zakładanych przez przedsiębiorców. W ramach programu wsparciem na kwotę ponad 473 mln lirów objętych zostało 49 tys. 321 przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *