1 miliard dolarów zysku! Aşkım Kapışmak zatrzymany – najnowsze wiadomości z Türkiye

Autor Askim Kapezmak został zatrzymany w Stambule w ramach operacji „Cybergas-42” zorganizowanych przeciwko osobom, które dopuściły się przestępstwa kwalifikowanego oszustwa z obietnicą „wysokich zysków przy zerowym ryzyku” za pośrednictwem tak zwanej platformy kupna/sprzedaży aktywów kryptograficznych. Tak zwana „inteligentna moneta handlowa” z 21 prowincji z siedzibą w Ankarze została przewieziona do Ankary, gdzie przeprowadzono dochodzenie.

Ekspert w dziedzinie nauk behawioralnych i pisarz Askim Kapezmuk został zatrzymany w ramach dochodzenia prowadzonego przez Główną Prokuraturę w Ankarze, w ramach którego zidentyfikowano 127 podejrzanych, co do których stwierdzono, że zarobili miliardy dolarów w nielegalnych zyskach. Międzynarodowy bandyta został złapany i przewieziony do Ankary, gdzie po dopełnieniu formalności został przesłuchany przez policję.

Operacja Cyber-42

Dochodzenie przeprowadzone przez Dyrekcję Wydziału Zapobiegania Cyberprzestępczości Departamentu Policji prowincji Ankara pod koordynacją Departamentu Cyberprzestępczości Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa zakończyło się „kwalifikacją oszustwa, utworzeniem organizacji w celu popełniania przestępstw i prania dochodów z przestępstwa” z siedzibą w Antalyi, Stambule, Izmirze, Eskisehir, Ankarze aresztowano 127 podejrzanych w miastach Usak, Aydan, Kutahya, Sorum, Denigesir, Adana, Barsa, Malatya, Tekirdak, Karabuk, Konya, Shirnak i Samson.

Posunięcie to zostało ogłoszone rano przez ministra spraw wewnętrznych Ali Yerlikaya, a Yerlikaya zamieścił na swoim koncie w mediach społecznościowych następujący wpis: „Śledzimy wykwalifikowanych oszustów za pomocą systemów informatycznych. „Podobnie jak w czarnej ojczyźnie, tak i w cyber-ojczyźnie nasze wirtualne patrole pełnią służbę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu”.

Podejrzani złapani dziś rano na operacji „Cybergöz-42” nakłonili obywateli do inwestowania za pośrednictwem „platformy kupna/sprzedaży aktywów kryptograficznych o nazwie Smart Trade Coin” z obietnicą „wysokich zysków, zerowego ryzyka”. „i sprzedawali aplikacje botów, które przeprowadzały automatyczne transakcje kupna-sprzedaży. Rzekomo stworzyli system „łańcucha Ponzi”, obiecując spłacić istniejących użytkowników, jeśli pozyskają nowych. Mówi się, że podejrzani zamieszani w międzynarodowe oszustwo zarobili 1 miliard dolarów w nieuczciwie zdobytych zyskach.
W wyniku działań przeprowadzonych w ramach śledztwa zajęto 177 nieruchomości i 61 ruchomości o wartości 1 miliarda TL, przy czym w ramach tej operacji zabezpieczono 1 broń palną nielicencjonowaną, 1 sztukę broni na pusty nabój oraz kilka przedmiotów cyfrowych. zatrzymane w trakcie przeszukiwania adresów i mogą zostać rozszerzone.

READ  Kryzysy w Gazie i F-16 wymagają nowej perspektywy w walce z PKK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *