Złowieszcza przepowiednia dotycząca przyszłości Şenola Babuscu: „W przyszłym roku…”

Były zastępca dyrektora generalnego banku Zirat prof. Dr. Şenol Babuscu opublikował niepokojący raport na temat sytuacji gospodarczej kraju.

Były zastępca dyrektora generalnego banku Zirat prof. Dr. Şenol Babuşcu udostępnił niezwykły post na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Podwyżki cen po wyborach trwają, ale ostrzeżenia i analizy ekonomistów trwają.

„Dzisiaj jest nasz najlepszy ekonomiczny dzień”

Wreszcie słynny ekonomista Babusu użył przerażającego zdania o przyszłości w swoim poście na Twitterze. Senole Babusu wydała następujące oświadczenie: „Dzisiaj jest nasz najlepszy ekonomicznie dzień w przyszłym roku…”

W tym samym czasie, odnosząc się do podróży Erdogana do Zatoki Perskiej, Babuscu skomentował: „Hafiz Kaye Ergan i Mehmet Simcek poszli wcześniej i poprosili o pożyczkę” oraz skomentował politykę gospodarczą AKP.

Lider AKP Recep Tayyip Erdogan udał się 17 lipca z trzydniową wizytą do Zatoki Perskiej. Erdogan odwiedził odpowiednio Arabię ​​Saudyjską, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie, aby spotkać się ze swoimi odpowiednikami.

„Prezydent nikogo nie słucha”

Chenol Babuscu; Papuscu powiedział, przypominając, że Erdogan odwiedził kraje Zatoki Perskiej i odbył spotkania z prezesem Banku Centralnego Hafizem Kaye Erganem i ministrem polityki gospodarczej Mehmetem Şimşekiem bezpośrednio po swojej inauguracji przed wizytą Erdogana w Zatoce Perskiej. Wszyscy ostrzegali, ale panie prezydencie, on nie słuchał nikogo, kto mówił: „Powodem są odsetki, powodem jest inflacja”. Przed wyborami uważał rezerwy walutowe za poważny problem i p. Ergona i p. przywiózł Şimşka. Zmienił nazwiska dwóch emigrantów, których znał iz którymi pracował. Myślał, że może znaleźć obcą walutę, korzystając z osobistych relacji.

„Obecna waluta nie będzie pochodzić z Zatoki Perskiej”

Ekonomista Şenol Babuşcu powiedział: „Şimşek i Erkan są już dobrze znanymi inwestorami w krajach Zatoki Perskiej i skupili się na tych krajach” i powiedział:

„Mehmet Şimşek i Kaye Erkon poszli naprzód i negocjowali z krajami Zatoki Perskiej w pierwszym miesiącu. Mehmet Şimşek poprosił o pożyczkę. Odmówili udzielenia pożyczki na procent i weszli na giełdę i powiedzieli:„ Sprzedaj nam aktywa ”. Całkowicie dyskrecjonalne. wymiany w ciągu najbliższych 3 lat Liczby, które uzdrowią turecką gospodarkę, nie będą pochodzić z Zatoki Perskiej.

READ  Eve intensyfikuje się na rynkach Gurban - Aktualności 7 Gospodarka

Sprzedaż z funduszu majątkowego

prof. Dr. Şenol Babuşçu powtórzył swoją opinię, że część spółek w Wealth Fund może zostać sprzedana w wyniku przeprowadzki do krajów Zatoki Perskiej. Babusu powiedział, że niektóre firmy z sektora prywatnego również mogą zostać sprzedane, co ma na celu sprowadzenie do kraju napływu obcej waluty. Babuscu kontynuował swoje słowa w następujący sposób:

„Inflacja jest najważniejszym problemem kraju. Ale władcy kraju mówią, że to obca waluta. Stąd też przejście do wspomnianych „zasad racjonalności”. Jednak obca waluta wymaga kapitału zagranicznego, aby wejść do Turcji, a kapitał zagraniczny wymaga zaufania. Władcy kraju nie mają zbyt wiele czasu na ustanowienie tego zaufania, więc wolą iść na skróty. Nie chcą reform strukturalnych. „

Babusu dodał, że twierdzenie, że 100 miliardów dolarów kapitału zagranicznego napłynie do kraju w ciągu sześciu miesięcy, to także zarządzanie percepcją, a to zarządzanie percepcją jest tym, co AKP robi najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *