Zaawansowana technologia zapobiega nielegalnemu przekraczaniu granicy turecko-irańskiej

Zintegrowany Firewall został uruchomiony przez Prezydenta w ramach projektu Border Physical Security System i został ukończony w 2020 r. pod koordynacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Dyrekcji Generalnej Administracji Wojewódzkiej na odcinku Ağrı granicy turecko-irańskiej. Departament Zarządzania Granicami najlepiej wykorzystuje technologię.

Mur graniczny jest monitorowany 24/7 przez wieże elektrooptyczne, kamery termowizyjne zdolne do ruchu o 360 stopni i obrotu w górę iw dół do 40 stopni, system oświetlenia i czujniki sejsmiczne.

Ze względu na dzień i noc pracy sił bezpieczeństwa w strefie przygranicznej, podjęte środki i najlepsze wykorzystanie zaawansowanych technologii, terroryści z PKK i handlarze ludźmi, zwłaszcza nielegalni migranci, nie mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z kraju.

Zespół agencji Anadolu (AA) odwiedził za pomocą drona mur graniczny o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

– „Od strony ściany mamy kamery bezpieczeństwa z noktowizorem i funkcją termowizyjną”

Gubernator Osman Warol powiedział dziennikarzom, że Ari, które dzieli 87-kilometrową granicę z Iranem, jest ważnym celem imigracji, zwłaszcza z Afganistanu.

Stwierdzając, że podjęli bardzo szeroko zakrojone działania na granicy, Varole powiedział:

„Około 84 km z naszej 87-kilometrowej linii granicznej modułowy mur graniczny został ukończony. Nasz mur graniczny ma około 3 metry wysokości i jest na nim metr drutu kolczastego. To nie tylko mur graniczny. To zintegrowana granica System bezpieczeństwa To nie tylko ściana Zawiera inne komponenty „To system obronny. Mamy asfaltową drogę wewnątrz tej ściany. Poza drogą mamy 84 km z tej 87 km granicy w obrębie muru. Systemy oświetleniowe. Mamy kamery bezpieczeństwa blisko ściany. Nasze kamery bezpieczeństwa mają funkcje noktowizyjne i termowizyjne”.

Varole powiedział, że 1,5-kilometrowy obszar, którego nie można otoczyć murem ze względu na trudne warunki geologiczne, ma podłączone i zakopane w ziemi czujniki sejsmiczne oraz najnowocześniejszy system, który wykrywa każdą istotę, która przechodzi. .

Oprócz tego Varol powiedział, że istnieją bardziej zaawansowane systemy znane jako elektrooptyka, produkowane lokalnie i na poziomie krajowym przez ASELSAN: „Te wieże elektrooptyczne mają systemy teledetekcji i systemy obrazowania. Mają bardzo wysokie wieże i bardzo zaawansowane technologie. zwany także ludzkim radarem.Jest to bardzo zaawansowana technologia i bardzo zaawansowany system, który wykrywa ruchy wszelkiego rodzaju gatunków na obserwowanym obszarze, określa za jego pomocą, który to gatunek i przekazuje niezbędne ostrzeżenia śledzącym go operatorom. , co trudno znaleźć w wielu krajach świata”. powiedział.

READ  Techniczne strony z wiadomościami tureckie i zagraniczne

– „13 800 nielegalnych migrantów przechwyconych w tym roku”

Tłumacząc, że dzięki podjętym działaniom jego ręce były bardzo silne w walce z nielegalną imigracją, Warrol kontynuował:

„Ukończyliśmy nasz mur graniczny w grudniu 2020 r. Od tego czasu wniósł on znaczący wkład. W tym roku na naszej granicy zatrzymano około 13 800 nielegalnych imigrantów. Mówimy o okresie prawnym, który uniemożliwia im wjazd na naszą granicę. Około 2250 nielegalnych imigrantów zostało zatrzymanych na naszych granicach, 2600 z nich, a 2600 z tych, którzy imigrowali w obrębie naszych granic, zostało formalnie rozpatrzonych i deportowanych zgodnie z prawem międzynarodowym.

Warol powiedział, że aktywnie walczą również z przemytnikami migrantów, aw tym roku zatrzymano 87 podejrzanych, z których 23 zostało aresztowanych, a 23 pojazdy skonfiskowane.

Warol, stwierdzając, że po uruchomieniu Zintegrowanego Systemu Ochrony Granic wraz ze wszystkimi jego jednostkami i ukończeniu systemu na wszystkich granicach, granica stała się bardziej bezpieczna, Warol kontynuował swoje wystąpienie:

„Mamy posterunki graniczne z odpowiednią częstotliwością i odstępami. Mamy odpowiednie siły bezpieczeństwa granic w tych regionach. Kiedy masz linię graniczną o tak wysokim poziomie bezpieczeństwa, organizacje terrorystyczne nie mogą przedostać się przez linię graniczną. Prawie nic. Ostatnie incydenty terroryzmu w naszym województwie, teraz Zła pamięć dla naszych obywateli.W przeszłości nasze jednostki państwowe ciężko pracowały i poświęciły dużo czasu, aby zatrzymać przemyt i zredukować go prawie do zera.Ten podatek jest również bardzo ważny pod względem narkotykowym handlu ludźmi. W tym sensie wzmocniło to rękę naszego państwa i sektora publicznego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *