W Atenach odbył się 6. Szczyt Naukowy w sprawie ograniczania szkód spowodowanych paleniem tytoniu

6. Szczyt Naukowy na temat Redukcji Szkód Tytoniowych zorganizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Niezależnych Ekspertów ds. Kontroli i Redukcji Szkód Palenia (SCOHRE) odbył się z udziałem ponad 250 ekspertów, klinicystów i naukowców. Podczas dwudniowego szczytu podzielono się wnioskami z badań i prób klinicznych przeprowadzonych w obszarze redukcji szkód spowodowanych paleniem tytoniu. Podkreślono, że należy szanować prawa konsumentów do dostępu do danych naukowych na temat alternatywnych wyrobów tytoniowych, do podejmowania świadomych decyzji i dokonywania osobistych wyborów dotyczących mniej ryzykownych alternatyw dla palenia.

Prezydent SCOHRE, profesor Ignatios Ikonomidis W swoim przemówieniu wygłoszonym na sesji otwierającej profesor Economidis powiedział: „Alternatywne wyroby tytoniowe charakteryzują się niższą emisją substancji toksycznych w porównaniu z tradycyjnymi papierosami. Rośnie zainteresowanie ograniczaniem szkód spowodowanych paleniem tytoniu, aby zmniejszyć szkodliwe skutki palenia. Politycy i pracownicy zdrowia publicznego powinni więcej danych, aby móc podejmować świadome decyzje. W związku z tym celem 6. Szczytu „Jednym z celów szczytu jest udostępnienie najbardziej aktualnych danych naukowcom z różnych krajów oraz stworzenie możliwości dyskusji i dociekań” – powiedział .

W szczycie uczestniczyli naukowcy z Turcji

Naukowcy z Turcji, którzy uczestniczyli w tym szczycie, który przyciągnął uwagę wielu krajów świata, to prof. Dr. Emre Debeli i doc. Dr. Ahmad Ulutak podkreślił znaczenie badań w dziedzinie redukcji szkód spowodowanych paleniem tytoniu.

prof. Dr. Emre Debeli: „Statystyki pokazują, że konwencjonalne metody nie wystarczą, aby zmniejszyć liczbę palaczy. Dlatego musimy być otwarci na innowacyjne podejścia w świetle nauki i przełamać obowiązującą od lat rutynę. „Bezdymne wyroby tytoniowe mogą potencjalnie zmniejszyć szkody wynikające z palenia i dlatego mogą w znaczący sposób przyczynić się do zdrowia publicznego”.

doc. Dr. Ahmed Uludak: „Papierosy elektroniczne należą do kategorii bezdymnych wyrobów tytoniowych i mogą potencjalnie zmniejszać szkody. Jednak stwarza to również pewne ryzyko, takie jak otwartość zawartości na interwencję użytkownika, nieznane szczegóły skutków ubocznych dodanych smaków oraz łatwa nielegalna produkcja. Aby zmniejszyć to ryzyko, ważna jest standaryzacja produktów. „Gdy te produkty są oferowane na rynku, ważna jest standaryzacja produktów i producentów, zakres badań B+R i podejście naukowe”.

READ  naukowcy tureccy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *