Sygnał radiowy, który zadziwił świat naukowy

Naukowcy ogłosili odkrycie sygnału radiowego oddalonego o 8 miliardów lat od Ziemi.

Sygnały niewiadomego pochodzenia, które powodują zamieszanie wśród ekspertów, nazywane są także szybkimi rozbłyskami radiowymi.

Według doniesień wybuch, nazwany FRB 20220610A, trwał mniej niż milisekundę.

Ten milisekundowy wybuch wyzwolił energię równą energii emitowanej przez Słońce przez 30 lat.

Z Wydziału Badań Astronomicznych Uniwersytetu Macquaria w Australii. Stuart Ryder, o eksplozji „Dzięki czaszom radiowym ASKAP byliśmy w stanie określić, skąd nastąpiła eksplozja. „Szukaliśmy tej galaktyki za pomocą teleskopu Europejskiego Obserwatorium Południowego w Chile i odkryliśmy, że inne wykryte do tej pory rozbłyski radiowe są bardziej odległe i mogą znajdować się w małej grupie sięgających galaktyk”. opublikował swoje wypowiedzi.

Zespół badawczy zauważa również, że rozbłysk radiowy, który ich zdaniem pochodzi z grupy dwóch lub trzech galaktyk znajdujących się w procesie łączenia, jest zgodny z istniejącymi teoriami, że może pochodzić z magnesów gwiazd neutronowych posiadających pola magnetyczne. Bilion razy potężniejszy od Słońca.

Inny profesor zajmujący się tą tematyką, Ryan Shannon, „Obliczając normalną ilość materii we wszechświecie, brakuje ponad połowy tego, co powinno być dzisiaj. Uważamy, że brakujący materiał jest ukryty w przestrzeni pomiędzy galaktykami, ale jest zbyt gorąca i rozproszona, aby można ją było dostrzec normalnymi technikami. Szybkie rozbłyski radiowe wykrywają ten zjonizowany materiał. „Nawet w prawie pustej przestrzeni wszystkie elektrony są widoczne, co pozwala nam zmierzyć ilość materii pomiędzy galaktykami”. powiedział.

Na koniec Shannon powiedziała o przyczynie tego sygnału radiowego: „Chociaż nadal nie wiemy, co powoduje te masywne wybuchy energii, niniejszy artykuł potwierdza, że ​​szybkie rozbłyski radiowe są częstym zjawiskiem we Wszechświecie i że można je wykorzystać do wykrywania materii międzygwiazdowej i lepszego zrozumienia struktury Wszechświata”. powiedział.

Wyniki badania opublikowano w czasopiśmie Science w czwartek, 19 października.

READ  Starożytna skamielina, która od dziesięcioleci intryguje naukowców, w końcu ujawniła swoją prawdziwą tożsamość – pasek multimedialny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *