Stellandis otwiera pierwsze centrum technologii akumulatorów we Włoszech

STANBUL (AA) – Stellandis otworzył centrum zaawansowanych technologii akumulatorów o wartości 40 milionów euro w kampusie Mirafiori w Turynie we Włoszech.

Zgodnie z oświadczeniem firmy, Stellandis przenosi swoje zakłady inżynieryjne i produkcyjne na cały świat, spełniając jednocześnie „ambitne” zobowiązania zawarte w planie strategicznym Dare Forward 2030.

Zbudowane na powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych centrum umożliwi wewnętrzne testowanie i rozwój pakietów akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV) dla przyszłych produktów marki Stellandis, co czyni go największym centrum technologii akumulatorów we Włoszech. Największe w Europie centra technologii akumulatorów z 32 komorami do testów klimatycznych.

Otwarcie Centrum Technologii Baterii Mirafiori wzmacnia zaangażowanie firmy Stellandis na rzecz Włoch i ich pracowników.

Centrum Technologii Baterii Mirafiori zatrudnia ponad 100 osób, głównie w Stellandis. Personel przeprowadzi testy warunków skrajnych i testy wytrzymałości baterii.

Oprogramowanie systemu zarządzania akumulatorami (BMS) przeprowadzi kalibrację i kalibrację oraz wyodrębnienie i monitorowanie pakietów akumulatorów i ogniw w celu analizy i standaryzacji.

Następnym przystankiem jest Kanada

Stellandis rozwija także centrum technologii akumulatorów dla Ameryki Północnej w Windsor, Ontario, Kanada, w ramach globalnej sieci rozwoju i produkcji akumulatorów, która obejmuje 6 gigafabryk.

Pionowa integracja kluczowych kamieni milowych w zakresie akumulatorów do pojazdów elektrycznych, od projektu po rozwój, testowanie i produkcję, stanowi podstawę strategii Stellandis mającej na celu produkcję zorientowanych na klienta, wydajnych i najlepszych w swojej klasie pojazdów elektrycznych z akumulatorami (BEV).

Jak opisano wcześniej w prezentacji z okazji Dnia EV 2021, program akumulatorów Stellantis obejmuje strategię podwójnego składu chemicznego, która zapewni wszystkim klientom konkurencyjne koszty i możliwości projektowania w zakresie pakietów ogniw i modułów akumulatorowych.

Centrum Technologii Baterii Mirafiori, budowane w trzech etapach i o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych, dysponuje 32 komorami do testów klimatycznych. Do 24 z tych pomieszczeń można wejść w celu testowania akumulatorów, a w 8 pomieszczeniach znajdują się pomieszczenia do testowania ogniw.

READ  Siemens zainwestuje w zaawansowane technologicznie fabryki i innowacyjne laboratoria

Zaprojektowany z myślą o przyszłym rozwoju, system zasilania centrum technologicznego może obsłużyć moc 1,2 kilowolta (kV) i 2,2 megawata (MW) na ogniwo testowe.

Wszystkie 8 komór ogniw jest w stanie testować jednocześnie 96 ogniw. Ta część centrum technologicznego będzie poświęcona głównie innowacyjnym chemiom akumulatorów i charakterystyce zachowania ogniw pod kątem przyszłego rozwoju.

W ramach planu strategicznego Dare Forward 2030 Stellantis planuje osiągnąć do roku 2030 miks sprzedaży samochodów osobowych typu BEV w Europie oraz segment sprzedaży samochodów osobowych typu BEV i lekkich pojazdów użytkowych w USA.

Kiedy firma osiągnie te cele sprzedażowe, projekt będzie wspierany przez 6 zakładów produkujących akumulatory w Ameryce Północnej i Europie o pojemności około 400 GWh. Stellandis jest na dobrej drodze, aby do 2038 roku stać się firmą o zerowej emisji dwutlenku węgla netto.

– „Oferujemy naszym klientom inteligentne i zrównoważone rozwiązania”

Ned Curig, dyrektor ds. inżynierii i technologii w firmie Stellantis, którego uwagi uwzględniono w raporcie, powiedział, że zapewnianie swoim klientom inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań stwarza dla nich ważną szansę na ponowne zdefiniowanie mobilności:

„Nasze nowe Centrum Technologii Baterii w Mirafiori gromadzi niezbędny sprzęt i wykwalifikowanych pracowników, aby projektować, testować, zatwierdzać i wytwarzać produkty najwyższej jakości. „Te produkty zaspokoją potrzeby naszych klientów i przyspieszą dostarczanie najlepszych w swojej klasie pojazdów elektrycznych naszym klientom na całym świecie”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *