Stan wzywa do szczepienia przeciwko polio w nowojorskich ściekach

WASZYNGTON, 1 sierpnia (Reuters) – Stanowi urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli w poniedziałek, że potwierdzili w zeszłym miesiącu obecność wirusa polio w ściekach z przedmieścia Nowego Jorku. Zaszczepione.

Diagnoza z próbek ścieków pobranych w czerwcu oznacza, że ​​wirus był w społeczności, zanim diagnoza dorosłego hrabstwa Rockland została upubliczniona 21 lipca. Czytaj więcej

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowało w e-mailowym oświadczeniu, że obecność wirusa w ściekach wskazuje, że więcej osób w społeczności może wydalać wirusa z kałem.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

CDC dodało jednak, że nie zidentyfikowano żadnych nowych przypadków i nie jest jeszcze jasne, czy wirus aktywnie rozprzestrzenia się w Nowym Jorku, czy gdzie indziej w Stanach Zjednoczonych.

Testy laboratoryjne potwierdziły, że szczep w przypadku był genetycznie powiązany z szczepem znalezionym w Izraelu, chociaż nie oznacza to, że pacjent wyjechał do Izraela, dodali urzędnicy. Według CDC, sekwencjonowanie genetyczne zostało również powiązane z próbkami wysoce zaraźliwego i śmiertelnego wirusa w Wielkiej Brytanii.

Według New York Times pacjent zaczął wykazywać objawy w czerwcu, co skłoniło lokalnych urzędników do poproszenia lekarzy o poszukiwanie przypadków.

„Biorąc pod uwagę szybkość rozprzestrzeniania się polio, nadszedł czas, aby każdy dorosły, rodzic i opiekun zaszczepił siebie i swoje dzieci tak szybko, jak to możliwe” – powiedziała stanowa komisarz ds. zdrowia dr Mary Bassett.

Nie ma lekarstwa na polio, które czasami może powodować nieodwracalny paraliż, ale można temu zapobiec dzięki szczepionce, która stała się dostępna w 1955 roku.

Urzędnicy z Nowego Jorku powiedzieli, że otworzą kliniki szczepień dla niezaszczepionych mieszkańców, aby otrzymać szczepienia. Według CDC inaktywowana szczepionka przeciwko polio (IPV) jest jedyną szczepionką przeciwko polio podawaną w Stanach Zjednoczonych od 2000 roku. Podawana jest przez zastrzyk w nogę lub ramię, w zależności od wieku pacjenta.

READ  Perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins nie żyje w wieku 50 lat

Polio często przebiega bezobjawowo, a ludzie mogą rozprzestrzeniać wirusa, nawet jeśli nie zachorują. Ale może powodować łagodne objawy grypopodobne, które mogą pojawić się po 30 dniach, twierdzą urzędnicy.

Może uderzyć w każdym wieku, ale większość ofiar to dzieci w wieku do trzech lat.

Przedstawiciele Departamentu Zdrowia Nowego Jorku nie mogli od razu uzyskać dodatkowych informacji na temat odkrycia ścieków.

Szczepionka przeciw polio opracowana przez dr Jonasa Salka w latach 50. XX wieku została ogłoszona przełomem naukowym w walce z globalną plagą, obecnie w dużej mierze zwalczoną w całym kraju. Stany Zjednoczone nie widziały polio w tym kraju od 1979 r., chociaż przypadki wykryto w 1993 i 2013 r. za pomocą szczepionki podróżnej i doustnej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Susan Heavey; Montaż przez Aurorę Ellis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *