Rynki europejskie wypatrują zmian w chińskiej polityce Covid

Chiny wzywają osoby starsze do szczepień

Chińscy urzędnicy służby zdrowia, zapytani, czy protesty w regionie mogą doprowadzić do zmian w polityce zerowej Covid, powiedzieli, że urzędnicy „ściśle monitorują” rozwój Covid. Karen Dizo i Geoff Cudmore z CNBC omawiają reakcję rynku na konferencję prasową.

Akcje w ruchu: ASMI w dół 6%, Bridgepoint w dół 4%

ASM International Akcje holenderskiej firmy zajmującej się półprzewodnikami wzrosły o 6,5% na początku handlu, prowadząc Stoxx 600 po tym, jak zaktualizował swoje prognozy na czwarty kwartał.

Pod indeksem brytyjska firma private equity Grupa Bridgepoint Spadł o 4,7% po tym, jak doniesienia medialne podały, że firma rozważa przejęcie 1 miliarda dolarów Energy Capital Partners, inwestora w transformację energetyczną.

Chiny nie wprowadzą nagłych zmian w swojej polityce Covid: National University of Singapore

Jest mało prawdopodobne, aby chiński rząd dokonał nagłych zmian w swojej polityce zerowej covid, co spowodowałoby zamieszanie, powiedział CNBC profesor National University of Singapore Wang Kungwu. „Squawk Box Asia”.

„Jeśli nagle zmienisz politykę, myślę, że szkody i konsekwencje będą jeszcze gorsze – będzie to bardzo mylące, ponieważ myślę, że rozprzestrzenianie się Covid będzie całkowicie bezprecedensowe” – powiedział Wang.

Powiedział też, że oczekuje, że chiński prezydent Xi Jinping dokona zmian na szczeblu lokalnym, aby stłumić niezadowolenie społeczne.

Wang powiedział, że Xi nie chciał oficjalnie przyznać, że „polityka była błędna od jakiegoś czasu”, ale nie mógł jej od razu zmienić.

– Jihye Lee

Ropa wzrosła o ponad dolara przed konferencją w Chinach

Ceny ropy wzrosły przed konferencją prasową zorganizowaną przez chińską Radę Państwa, ponieważ inwestorzy nadal monitorowali rozwój wydarzeń – zmniejszając część strat odnotowanych w poniedziałek do najniższych poziomów od prawie roku.

READ  Samolot uderzył w linię energetyczną w hrabstwie Montgomery w stanie Maryland.

The Pośrednie kontrakty terminowe typu futures w Zachodnim Teksasie Wzrosła o 1,76% do 78,59 USD za baryłkę Kontrakty terminowe na ropę Brent Baryłka wzrosła o 2,28% do 85,00 USD.

Jednak rynki ropy „mogą błędnie interpretować blokadę Chin” – napisał w notatce Ristat Energy.

„[The latest lockdowns’] Wpływ na krótkoterminowy popyt na ropę w Chinach, szczególnie w transporcie, prawdopodobnie będzie niewielki” – dodano w notatce, powołując się na własne badania firmy dotyczące faktycznej działalności transportowej w Chinach.

Według własnych badań Rystad Energy, wraz ze wzrostem codziennych przypadków Covid-19, miasta takie jak Szanghaj nie wykazują spowolnienia ruchu drogowego.

– Lee Ying Shan

CNBC Pro: Zarządzający aktywami wymienia 9 „tanich” akcji do kupienia w miarę wzrostu obaw o recesję

Ponieważ zbliża się recesja, a inflacja prawdopodobnie się utrzyma, „krytyczne” jest, aby inwestorzy patrzyli na wyceny, powiedział Steven Glass, dyrektor zarządzający w Bella Funds Management.

W tym kontekście Glass wybrał listę dziewięciu akcji, które „byłyby szczególnie tanie z punktu widzenia ich wzrostu”, powiedział.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

Rynki europejskie: Oto wstępne zaproszenia

Rynki europejskie były we wtorek w mieszanych nastrojach, ponieważ inwestorzy uważnie obserwowali Chiny wśród spekulacji, że rząd może wprowadzić zmiany w swojej ścisłej polityce zero-covid.

Indeks FTSE w Wielkiej Brytanii wzrósł o 46 punktów do 7 494, niemiecki DAX spadł o 3 punkty do 14 401, francuski CAC wzrósł o 2 punkty do 6 675, a włoski FTSE MIB wzrósł o 27 punktów do 24 523, wynika z danych IG.

Zyski Easyjet i publikacje danych obejmują zaufanie konsumentów w strefie euro i dane dotyczące klimatu biznesowego za listopad.

– Holly Elliott

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *