Reprezentacja osób po amputacji zostaje mistrzem Europy po raz trzeci z rzędu

Trzecie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej osób po amputacjach odbyły się w Evian-les-Bains w regionie Haute-Savoie we Francji.

Turcja zmierzyła się z Hiszpanią w finale na stadionie Camille Fournier.

Bramka kapitana Rahmi Oskana w 15. minucie zakończyła pierwszą połowę meczu wynikiem 1:0 dla reprezentacji.

Turcja podwyższyła na 28. minucie po stylowym golu Omara Guleriusa z rzutu rożnego, a w 33. minucie karny Fatiha Centurka powiększył przewagę do trzech: 3:0.

Turcja zdobyła tytuł po raz trzeci z rzędu

Utrzymując swoją dominację przez resztę sezonu, reprezentacja Amputee Football opuściła stadion wygrywając 3:0.

Turcja, zdobywając trofeum na Mistrzostwach Europy w 2017 i 2021 roku, została mistrzem po raz trzeci z rzędu.

Omar Gulerius, który strzelił 16 goli i został królem strzelców, również zdobył nagrodę dla „Najlepszego Gracza”.

Wygrywając wszystkie 6 meczów rozegranych we Francji, Türkiye zachowała także tytuł „niepokonanej” drużyny w Mistrzostwach Europy.

W poprzednich dwóch Mistrzostwach Europy reprezentacja narodowa wygrała łącznie 11 meczów.

Tym samym reprezentacja narodowa wygrała wszystkie 17 meczów w Mistrzostwach Europy i odniosła niezwykły sukces.

Turcja na Mistrzostwach Europy strzeliła 104 gole, ale straciła 6.

Reprezentacja narodowa zdobyła w Stambule „Pierwszy Puchar”.

Zawodnicy Crescent-Star zabrali trofeum do swojego muzeum podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w 2017 i 2021 roku.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej osób po amputacjach zostały po raz pierwszy zorganizowane przez Europejską Federację Piłki Nożnej po amputacjach (EAFF) w Stambule w 2017 roku.

Reprezentacja kraju grała w meczu o mistrzostwo na stadionie Besiktasu, nie dając przeciwnikom do końca szans na zdobycie gola. Zmierzywszy się z Anglią w finale mistrzostw, Crescent and Stars zdobyli „Pierwszy Puchar”, pokonując swoich przeciwników 2: 1.

Reprezentacja narodowa, która od dawna zasłynęła dzięki tym mistrzostwom, od tego czasu dodała do swojego dorobku nowe zwycięstwa.

READ  Mauro Icardi pobił swój rekord kariery

Reprezentacja jest także faworytem Mistrzostw Europy w Polsce w 2021 roku.

Türkiye w finale zmierzyło się z Hiszpanią po pokonaniu swoich przeciwników w formacie w Krakowie.

Reprezentacja narodowa w piłce nożnej osób po amputacjach wróciła do Turcji z trofeum mistrzowskim po bezproblemowym pokonaniu w finale swoich przeciwników 6:0.

W muzeum znajduje się także Puchar Świata

Nie oddając rywalom czołowego miejsca w Europie, reprezentacja piłkarska po amputacji cieszyła się z mistrzostw na ostatnim Pucharze Świata.

Wspinając się jedna po drugiej po drabince pucharowej, reprezentacja narodowa zajęła trzecie miejsce podczas Pucharu Świata 2007 w Antalyi i po raz pierwszy w historii organizacji znalazła się w pierwszej trójce najlepszych drużyn.

Potem Turkiye nadal zdobywał Puchar; W latach 2010, 2012 i 2014 był trzeci na świecie.

Reprezentacja narodowa awansowała do finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Amputowanych 2018 w Meksyku, grając w mistrzostwach po raz pierwszy w historii organizacji. Reprezentacja narodowa przegrała w finale z Angolą w rzutach karnych i o włos nie zdobyła trofeum mistrzowskiego.

Turcja ponownie zmierzy się z Angolą w finale organizacji, tym razem w 2022 roku. Reprezentacja Amputee w piłce nożnej po raz pierwszy w historii zdobyła Puchar Świata, pokonując swoich przeciwników 4:1 i w 2018 roku rewanżując się Angoli.

Minister Bach pogratulował Narodowej Reprezentacji w piłce nożnej osób po amputacjach

Minister Młodzieży i Sportu Osman Askin Bag pogratulował Reprezentacji Narodowej w piłce nożnej po amputacjach zdobycia po raz trzeci z rzędu tytułu Mistrza Europy.

Minister Osman Aşkın Bak w swoim przesłaniu gratulacyjnym dodał następujące stwierdzenia:

„Gratuluję narodowej drużynie piłki nożnej osób po amputacjach, która pokonała Hiszpanię w finale Mistrzostw Europy w piłce nożnej osób po amputacjach rozgrywanych w Evian-les-Bains w Haute-Savoie we Francji i po raz trzeci z rzędu została mistrzem Europy. „To jest wyraźny znak, że żadna przeszkoda nie może stanąć przeciwko wierze i wierze. Z całego serca gratuluję całemu zespołowi technicznemu, administratorom i rodzinom naszych zawodników, którzy przyczynili się do powstania mistrzostw. Życzę naszym narodowym piłkarzom dalszych sukcesów.”

Plakat: DRD Haber / Nursal Kobuloglu Koban[Poster: TRT Haber / Nursel Cobuloğlu Çoban]