Real Madryt i Manchester City są niepokonani w Lidze Mistrzów

Real Madryt i Manchester City spotkali się w Hiszpanii w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. Mecz na Santiago Bernabeu zakończył się wynikiem 1:1 po golach w obu połowach.

Winicjusz JR. Ekran jest otwarty

Pomimo dobrego występu Manchesteru City w pierwszej połowie, obrońca tytułu Real Madryt objął prowadzenie 1:0 po pięknym golu Viniciusa Juniora. Obrońca Manchesteru City, który nie był w stanie obronić podania Kamavingi ze środka pola, zobaczył również, że Vinicius Junior uderzył mocno prawą stopą spoza pola karnego Chiesa. Ederson zagląda, ale nie może złapać piłki: 1-0.

Świetny gol De Bruyne’a

Po bramce Realu Madryt zawodnicy i obaj trenerzy przez cały mecz protestowali przeciwko sędziemu.

W meczu z 22 faulami i 4 żółtymi kartkami Manchester City znalazł swój cel na 67. Ilkay Gundogan podaje piłkę do Kevina De Bruyne’a, który kontroluje ją nad polem karnym. Belgijska gwiazda wykonała delikatny strzał prawą nogą zza łuku i dogoniła swojego rodaka Courtois: 1-1.

W pozostałych minutach obie drużyny szukały gola na korzyść rewanżu, ale bezskutecznie.

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti otrzymał żółtą kartkę po kłótni z sędzią liniowym po bramce City.

Manchester City i Real Madryt spotkają się w Anglii w środę 17 maja w finale Ligi Mistrzów w Stambule.

Data wydania: 00:00, 10 maja 2023 r