Porównanie Gordona Banksa Ralpha Rangnicka i Merta Cunocka!

Trener Austrii odpadł w 1/8 finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 (EURO 2024) po przegranej 2:1 z Turcją. Ralph RangnickPowiedział, że byli bardzo rozczarowani. Rangnick porównał obronę Merta Kuniga w ostatniej chwili do słynnej interwencji Gordona Banksa podczas Mistrzostw Świata w 1970 roku.

Przemawiając na konferencji prasowej po meczu w Lipsku, Ralf Rangnick powiedział: „Szczęście nie było po naszej stronie i gdyby w meczu doszło do dogrywki, mielibyśmy szansę na zwycięstwo. Ponieważ reprezentacja Turcji była w końcówce zmęczona, mieliśmy przewagę fizyczną, ale wiadomo, zagraliśmy z nimi mecz, wygraliśmy 6:1, udało nam się w tym meczu strzelić 6 goli, udało nam się strzelić tylko 1 gola . „Nie strzeliliśmy w tym meczu wystarczającej liczby bramek, a nasi trzej gracze bardzo dobrze grają głową, wystarczająco długo, aby zremisować, ale oczywiście jest to trudne” – powiedział.

„Straciliśmy bramkę w pierwszej minucie, ale rozpoczęliśmy mecz bardzo mocno i po pierwszym golu mieliśmy okazję na remis. Przez pierwsze 15 minut graliśmy bardzo dobrze, ale potem straciliśmy piłkę” – powiedział Rangnik. którzy powiedzieli, że mieli dobry start pomimo zdobycia bramki w pierwszej minucie. Zaczęliśmy mieć problemy z kontrolowaniem gry. Spodziewaliśmy się, że linia obrony złożona z 3 lub 5 zawodników może nie być w stanie grać ponownie po tym, jak stracili pozycję w tabeli, a gdyby zagrali lepiej niż w marcowym meczu towarzyskim, moglibyśmy wygrać ten mecz. powiedział.

Doświadczony trener powiedział, że wszystkie 4 mecze, które rozegrali w turnieju, oglądało się przyjemnie: „I to obejmuje także dzisiejszy dzień. Wszystko nie poszło po naszej myśli, mogliśmy lepiej wykorzystać kilka podań, ale zagraliśmy 4. Mecze w szybkim tempie , Widziałem mecze, po których zasypiałem, ale ten mecz taki nie był. Zobaczmy więc następny sezon. Myślę, że jeśli będziemy kontynuować grę w stylu, który prezentowaliśmy w tych 4 meczach. Mamy duże szanse na zakwalifikowanie się do Pucharu Świata – ocenił.

READ  Gest koszulki Fenerbahce dla narodowej drużyny futsalu z zespołem Downa

„Nigdy nie myślałem, że dzisiaj wrócimy do naszego kraju. Pomyśleliśmy, że będziemy kontynuować naszą podróż”. Korzystając ze swoich wypowiedzi austriacki trener powiedział:

Analogia Gordona Banksa

„Myśleliśmy, że będziemy gotowi na następny mecz. Oczywiście byliśmy rozczarowani. Musimy wyciągnąć z tego wnioski. Ostatecznie zespół kontynuuje swoją drogę. Poczucie dominacji jest dla nas rozczarowujące, ale go mieć. Nie byliśmy w stanie osiągnąć tego poziomu przez wiele lat i gdyby doszło do dogrywki, być może wygralibyśmy, ale Gordon Banks wyglądał, jakby był u celu.

Słynny zapis Pucharu Świata w 1970 roku

Obrona Gordona Banksa po strzale Pele podczas Mistrzostw Świata w 1970 roku jest uważana za jedną z najlepszych interwencji w historii, wykonaną przez jedno z najsłynniejszych nazwisk światowego futbolu i reprezentacji Anglii.