Niemcy pokonały Danię i awansowały do ​​ćwierćfinału Euro 2024

Gospodarze Niemcy i Dania starły się w 1/8 finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 (EURO 2024). Niemcy awansowały do ​​ćwierćfinału po zwycięstwie 2:0 na stadionie PVP w Dortmundzie.

Guy Howard i Jamal Musiala strzelili gole z rzutu karnego i zapewnili Niemcom zwycięstwo. Bramki Niemiec strzelone przez Nico Schlotterbecka w 4. minucie i Joachima Andersena w 48. minucie strzelone przez Danię zostały nieuznane po złożeniu wniosku przez sędziego asystenta wideo (VAR).

Niemcy, które w drodze do ćwierćfinału wyeliminowały Danię, zmierzą się w tej rundzie ze zwycięzcą meczu Hiszpania-Gruzja.

Szybka gra, w której żadna z drużyn nie wykorzystywała klarownych sytuacji, została na krótko przerwana przez ulewny deszcz w 35. minucie. Jednak mimo trwającej około pół godziny przerwy ani Niemcy, ani Dania nie zwolniły tempa. W meczu Niemcy-Dania, kiedy bramkarze byli w najlepszej formie, ich gole w drugiej połowie pomogły gospodarzom wygrać.

Ważne momenty meczu

4′ Toni Kroos wykonał zwycięski rzut rożny z lewego skrzydła, a piłkę w pole karne skierował do siatki Nico Schlotterbeck. Jednak bramka nie została uznana z powodu błędu.

7′ Strzał Joshuy Kimmicha zza pola karnego trafił do bramki Kaspera Schmeichela.

7′ Kasper Schmeichel wyrzucił piłkę w róg po tym, jak Toni Kroos wykonał zwycięski rzut rożny z prawego skrzydła, po czym główka Nico Schlotterbecka wpadła w pole karne.

11′ Główka Roberta Antricha w pole karne Toniego Kroosa została opanowana przez Kaspera Schmeichela, który wykonał rzut rożny z prawego skrzydła.

13′ Strzał Jamala Musiały zza pola karnego minął obok bramki.

24′ Joachim Mehle przyjął piłkę w pole karne po podaniu Christiana Eriksena i dośrodkował z lewej strony, która minęła poprzeczkę.

37′ Podanie Davida Rumma w pole karne z lewego skrzydła zostało odebrane przez Kaspera Schmeichela po strzale Guya Howarda.

42′ Rasmus Hojlund uderzył z prawego rogu w pole karne i piłka znalazła się w bocznej siatce.

READ  Projekt Okana Brooka dla Manchesteru United w Galatasaray! Jego zwycięska strategia jest niesamowita... on już obalił...

45′ Rasmus Hojlund przyjął piłkę w pole karne po podaniu od Thomasa Delaneya i oddał strzał w przeciwną pozycję, ale Manuel Neuer dobrze zabezpieczył kąt i nie zdobył bramki.

48′ Joachim Anderson znalazł piłkę w polu karnym przed Thomasem Delaneyem, który odbił się od obrony i piłka wpadła do siatki. Jednak po analizie VAR bramkę uznano ze względu na spalonego.

Cel! 53′ Niemcy wygrywają rzut karny. Po tym, jak Joachim Andersen wziął piłkę w pole karne, Michael Oliver, po ostrzeżeniu VAR, wskazał na miejsce karne. Guy Havards przyjął piłkę do rzutu karnego i wbił piłkę bramkarzowi Kasperowi Schmeichelowi w róg.

59′ Kai Havertz przyjął piłkę po podaniu Davida Rauma, a następnie podszedł i oddał strzał z lewego rogu pola karnego, który minął dalszy słupek.

66′ Podanie Pierre-Emile Höjbjerga spotkało się z Manuelem Neuerem, który w polu karnym otrzymał piłkę Rasmusa Höjlunda.

Cel! Niemcy podwoiły prowadzenie w 68. minucie po bramce Jamala Musiali. Otrzymawszy piłkę po długim podaniu Niko Schlotterbecka, Jamal Musiala szybko wykorzystał pustą przestrzeń przed sobą i precyzyjnie uderzył z lewej strony w pole karne, minął Kaspera Schmeichela i w dalszy róg.

90′ Kasper Schmeichel opanował piłkę, a Florian Wirtz posłał piłkę spoza pola karnego.

90+1′ Florian Wirtz trafił do siatki w polu karnym po podaniu Niklasa Fulkruga. Jednak po analizie VAR bramkę uznano ze względu na spalonego.