Naukowcy zbadali: ChatGPT pogarsza się

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem prasowym Futurism, ChatGPT cofa się zamiast iść do przodu dzięki najnowszym aktualizacjom. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu w Berkeley, zachowanie zarówno GPT-3.5, jak i GPT-4 zmieniło się znacząco w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zmiana ta nastąpiła negatywnie wraz ze zmianą oprogramowania.

CHATGPT został zmniejszony dzięki ostatnim aktualizacjom

W swoich badaniach na ten temat naukowcy poinformowali, że GPT-4 podjął w marcu 97,6 proc. poprawnych decyzji dotyczących wyznaczania liczb pierwszych, ale tylko 2,4 proc. poprawnych decyzji w tych samych kwestiach w czerwcu.

Ponadto naukowcy zauważyli, że zarówno GPT-3.5, jak i GPT-4 miały więcej błędów generowania kodu w czerwcu niż w marcu.

Z drugiej strony, przed badaniami przeprowadzonymi przez naukowców, użytkownicy mówili, że ChatGPT stał się bardziej leniwy w porównaniu z przeszłością i udzielali nieprawidłowych odpowiedzi na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Z drugiej strony administratorzy OpenAI, naukowcy i użytkownicy twierdzą, że ChatGPT jest inteligentniejszy i otrzymuje nowe funkcje wraz z nowymi aktualizacjami.

Oprócz tego nastąpił drastyczny spadek wykorzystania narzędzi wspieranych przez sztuczną inteligencję, w tym SatGBT. Uważa się, że jest to spowodowane głównie klimatem. Wsparcie otrzymane z ChatGPT zmniejszyło się z powodu wakacji szkolnych, urlopów uczniów i personelu.

(Źródło: przyszłość)

READ  Skończył się sen o nadprzewodniku LK-99

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *